Nesplnitelné. Babiš bude muset doložit, že neovládá Agrofert. Jinak přijde o dotace

Předseda vlády Andrej Babiš  (FB A. Babiše)

Předseda vlády Andrej Babiš | FOTO: FB A. Babiše

Nesplnitelný úkol je před Babišem. Díky novému nařízení EU ohledně střetu zájmů bude muset dokázat, že neovládá Agrofert a že na holding nemá žádný vliv. Pokud to nezvládne, přijde o dotace z EU, nebo bude muset odejít z politiky. Na schválení nového nařízení upozornil server Neovlivni.cz.

To je pro premiéra téměř nesplnitelný úkol. Agrofert sice formálně odložil do svěřenského fondu, ale vše má pojištěné, aby si ho mohl kdykoliv vyzvednout. Navíc nyní má všechny firmy ovládat jeho manželka a dva jeho letití právníci. Je obtížné představit si, že Babiš na holding opravdu žádný vliv nemá. Že management neúkoluje (přes prostředníky), že nedostává informace o tom, jak si podniky vedou, a že neladí, odkud by Agrofert mohl sosnout peníze. Tomu nevěří snad nikdo.

Cílem nového nařízení je zabránit přesně tomu, co se děje v České republice a co je v zahraničí obtížně pochopitelné. Aby člověk, který v obrovském měřítku čerpá peníze, EU nestál současně na straně těch, kteří peníze rozdělují a určují podmínky pro jejich rozdělování. Je to situace nemyslitelná v civilizovaném světě.

Je jasné, že se Babiš jen tak nevzdá zlaté žíly. Bude se kroutit, kňučet, kličkovat, asi se bude i soudit, že peníze prostě chce a vládnout prostě chce, ale nic nezmění na tom, jak na něj budou nahlížet politici západní Evropy. Jako na zločince.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]