Nespravedlivá kalkulačka spravedlivých daní aneb Kde udělali soudruzi z ČSSD chybu

www.spravedlive-dane.cz

Kalkulačka spravedlivých daní | FOTO: www.spravedlive-dane.cz

Před několika dny zveřejnila sociální demokracie svůj návrh na progresivní zdanění příjmů a s ním i kalkulačku, která má ukázat, kolik vám vláda ČSSD přidá, když jí dáte u voleb hlas. Pokud jste však občan s příjmem nad 49 tisíc, jste považován za velmi bohatého a mzda vám s každou korunou navíc začíná klesat. Problém je ten, že vám tato nespravedlivá kalkulačka spravedlivých daní už neukáže, o kolik vás vláda obere.

Tento přístup sociální demokracie se zdá na první pohled být dost manipulativní. Největší chyba, které se sociální demokracie dopustila je, že se sama k této manipulaci přiznala, a to ve zdrojovém kódu kalkulačky. Zde  je jasné zřejmé, že pokud se vaše nová mzda dostane do záporných čísel, informace o změně přijmu se záměrně skryje.

V reakci na kalkulačku spravedlivých daní vznikla satirická kalkulačka, která vám „nespravedlivé daně“ vypočítá.

„Chceme, aby voliči ČSSD pocítili, že se jiným daří lépe i navzdory naší vládě. Proto jsme se rozhodli malé části zaměstnanců zvýšit daně. Zaměřili jsme se na lékaře, IT profesionály a různé odborníky, kteří jsou lépe placení, je jich méně, a proto se nemůžou efektivně bránit u voleb. Stranou nezůstanou ani rodiny s jedním větším příjmem, ty obereme také. Každý člověk s příjmem nad 48 955 Kč hrubého měsíčně si s našimi spravedlivými daněmi podstatně pohorší,“ uvedli autoři kalkulačky na svých stránkách www.nespravedlive-dane.cz.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner