Agentka Scullyová se v seriálu Koruna proměnila v Margaret Thatcherovou

Eric Drooker

Herečka, proslavená seriálem Akta X, se potkala s novou profesní výzvou. Ve čtvrté řadě seriálu Koruna se Gillian Anderson objeví v roli bývalé britské premiérky Margaret Thatcherové. Aby byla “Železné lady” co nejvíce podobná, musela být před kamerou silnější, než je u ní zvykem.

Očekávaná další řada oceňovaného seriálu z produkce Netflixu představí novou postavu. Přímo jednu z nejzásadnějších v britských dějinách. Aby se však představitelka agentky FBI Dany Scullyové dostala do “figury”, musela absolvovat jistou proměnu.

„Nosím tlustý oblek. Ona má velmi zvláštní způsob chůze, na němž jsem musela delší dobu pracovat,” vysvětlila největší úskalí role herečka pro magazín OK!. Kromě chůze se také musela naučit, jak Thatcherová mluví. “Byla to zábava. Zároveň však bylo náročné přijít na to, jak to nepřehánět. Nakonec je její hlas stejně zásadní, jako její paruka,“ myslí si Andersonová.

Železná lady v novém. (repro youtube.com)

Pro Harper’s Bazaar herečka zase prozradila, jak vyzrála na úskalí spojená s rolí celosvětově uznávané političky. “Musela jsem se dostat do bodu, kdy jsem si uvědomila, že to nemůže mít nic společného s mými názory na její politiku a na její činy. Jde jen o ni jako o lidskou bytost a její motivaci jako politika a matky,“ vysvětlila Andersonová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články