Jurečka: Neumím si jako otec pěti synů představit, že bych se zachoval jako Babiš. Jejich spor ale do kampaně nepatří

Marian Jurečka (KDU-ČSL) (ČTK)

Marian Jurečka (KDU-ČSL) | FOTO: ČTK

Konfrontace Andreje Babiše mladšího s jeho otcem, která proběhla na startu předvolební kampaně hnutí ANO, se stala jedním z témat nedělního diskuzního pořadu Partie. V něm se setkali předsedové ČSSD a KDU-ČSL, kteří oba nabídli svůj pohled na vyhrocenou situaci mezi premiérem a jeho potomkem z prvního manželství.

Podle Jana Hamáčka jde především o rodinnou záležitost. „Pro mě je to smutný příběh vztahu mezi otcem a synem a to je asi tak maximum toho, co se k tomu dá říci, protože používat toto v kampani, to už je asi opravdu nějaké pomyslné dno,“ řekl na Primě vicepremiér a ministr vnitra.

„Nevidím do jejich vztahu, ale evidentně je složitý a nevím, proč by to tak mělo být tématem kampaně. Tématem kampaně by mělo být, jak má tato republika vypadat za deset let, a jestli má pan premiér složitý vztah se svým synem, tak to je spíš jeho věc,“ dodal Hamáček, který se přiklání k myšlence, že je syn ministerského předsedy někým ovládán, jak tvrdí Babiš i Zeman.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Marian Jurečka byl poněkud konkrétnější. „Já si neumím představit jako otec pěti synů, že bych svého syna třeba viděl po dvou letech, mezi mnou a ním by měla stát ochranka a já bych neudělal žádné gesto, žádný krok k tomu, abych toho syna objal, podal mu ruku a řekl, ať si to jdeme vyříkat někam bokem. Ne že tam stojím a nechám to dítě odejít,“ sdělil šéf lidovců.

Zároveň dodal, že byla chyba, když Andrej Babiš svého syna zatáhl do příběhu Čapího hnízda. „On se stal, jak sám říká, bílým koněm, ale to má šetřit policie, to nemáme hodnotit my politici. Já si třeba kladu otázku, když je Andrej Babiš mladší zhruba dva a půl měsíce v České republice, proč ho policie už dávno nevyslechla?“ řekl Jurečka v Partii.

Razantně však odmítl, že by to byla koalice SPOLU, kdo by dělal cíleně kampaň se synem předsedy vlády. „Mně osobně to vadí a částečně může být i pravdou, že to někdo dělá. Tyto věci by vůbec neměly běhat veřejně, měli by si to oni dva jako otec se synem vysvětlit jako rodina a my bychom to vůbec v této debatě neměli probírat,“ dodal šéf KDU-ČSL.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]