Neumím si představit spolupráci s ANO, řekl ministr Petříček po letech v Babišově vládě

ČTK

Ministr zahraničí Tomáš Petříček | FOTO: ČTK

Ministr zahraničí Tomáš Petříček si podle svých slov nedovede představit spolupráci s hnutím ANO Andreje Babiše, které je podle něj pravicové. Petříček se stal ministrem v říjnu 2018.

„Neumím si představit, že bychom s pravicovým ANO spolupracovali,“ uvedl na tiskové konferenci ministr zahraničních věcí. ČSSD tuto otázku řeší v souvislosti se sjezdem Zelených, kteří chtějí spolupracovat se sociálními demokraty právě za podmínky, že spolupráce s Babišovou stranou bude zapovězena.

„Projekt by se měl zavázat, že neumožní pravicovou vládu. ANO a ODS se k sobě v uplynulých měsících přibližují a pokukují po možné spolupráci,“ vysvětlil Petříček. ANO podle něj opouští témata, která si jeho společná vláda s ČSSD vytkla a která do programového prohlášení prosadili sociální demokraté.

Před vládou hnutí ANO a ODS varují i další sociální demokraté, kteří ale zároveň v kabinetu již několik let působí – ministr vnitra Jan Hamáček a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. „Velmi se bojíme nástupu pravice a toho, co by s těmito obrovskými rozpočtovými výpadky mohla v České republice začít dělat,“ uvedla. Počínání vlád občanských demokratů Mirka Topolánka a Petra Nečase podle ní oproti tomu bylo „slabým odvarem“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner