Neumíme očkovat, tak budeme pohřbívat

Demonstrace na Letné konaná dne 16. listopadu 2019 (ČTK)

Demonstrace na Letné konaná dne 16. listopadu 2019 | FOTO: ČTK

Vláda premiéra Andreje Babiše selhala naprosto katastrofálně. Ano, vždycky to byl kabinet naprostých diletantů, jehož jediným cílem bylo marketingově se prosadit, ale nyní to vidíme naprosto jasně. V Německu bylo k 11. lednu podáno přes 600 tisíc dávek vakcíny proti koronaviru. V Itálii 700 tisíc. V Česku necelých dvacet tisíc, zato krematoria mohou prolomit emisní limity. Fakt, že se u nás protestuje proti očkování (které není) a proti opatřením (která nefungují) místo toho, aby lidé požadovali okamžitý konec této vlády a nástup inteligentních lidí, kteří nás dostanou z krize, je více než fascinující.

Vláda zakázala dovoz těl do Česka ke kremaci. Opatření se netýká repatriace zesnulých Čechů“, píše server iRozhlas.cz. CNN Prima News (zpráva ČTK): „Krematoria mají spalovat až 800 těl denně. Emisní limity pro ně nově neplatí“. A nakonec Seznam Zprávy: „Ochráníme vás před Čechy, slibují politici u sousedů“. Také máte po přečtení aktuálních zpráv pocit, že se nepovedlo vůbec nic? Místo očkování musíme řešit mrtvé!

Jenže to není všechno. Očkování naprosto nezvládáme, přitom právě to je věc, která může zachraňovat životy. Jinak budou nemocnice nadále přeplněné a lidé budou umírat. Andrej Babiš se teď prochází po O2 aréně a hlásí, že by zde mělo být vybudováno velkokapacitní očkovací centrum. V Německu je přitom budují od léta. Pro připomenutí další titulek (Novinky.cz, 16. prosince): „Očkovací centra jako v Německu nepotřebujeme, řekl Blatný“.

Opravdu by se nikdo nemohl divit, kdyby začaly masové demonstrace, které by tuhle nebezpečnou vládu definitivně odstranily. Je ale pochopitelné, že lidé se zároveň snaží dodržovat opatření proti šíření covidu-19. Andrej Babiš selhal tak, jak si ani jeho největší kritici neuměli představit v těch nejhorších snech.

Česko bude v tempu očkování opět mezi posledními. A mezi prvními bude i nadále bohužel v počtu nakažených, a tím pádem i v počtu zemřelých. Dostali jsme se do tragické situace a jsme odkázaní na neschopné osoby, které nás z ní mají dostat ven. Takže si držme palce. Snad to zvládneme jim navzdory.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]