Neumíte ukončit nepříjemnou konverzaci? Je to snadné i bez nezdvořilosti

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Kolikrát se nám stane, že se dostaneme do rozhovoru, který nás po chvíli přestane bavit, nebo nám dokonce začne být nepříjemný. Je mnoho možností, jak takovou konverzaci ukončit, ale může se stát, že tím toho druhého urazíte. Na TikToku uživatelky @k.wamp ovšem najdete dobrou radu, jak vše udělat bez trapného pocitu.

Trenérka duševního zdraví Karissa Wamplerová se na sociálních sítích zabývá mimo jiné triky, jež mohou pomoci dostat se ze situací, které nemusí být pro každého komfortní. Pomáhá tak zvládat každodenní problémy, s jejichž překonáním můžeme mít občas trable.

V nejnovějším videu se Karissa věnuje situaci, kterou již prožil každý z nás. Určitě totiž znáte ten pocit, když s někým konverzujete a dojde na otázky, které vám nejsou úplně příjemné. Nebo stačí, že vás už rozhovor přestal bavit, protože je dlouhý nebo se nikam nevyvíjí.

Právě pro tyto momenty má Karissa jednoduchý trik. „Až se příště zaseknete v konverzaci, kterou nechcete vést, udělejte tohle. Místo toho, abyste si vymýšleli chabé výmluvy nebo nezdvořile odešli, můžete použít psychologii a donutit toho druhého, aby konverzaci ukončil za vás,“ říká trenérka.

„Během rozhovoru se střídavě tomu druhému dívejte do levého oka, pravého oka a na čelo,“ radí Karissa. „Pohled na čelo vyvolává v podvědomí neuvěřitelný pocit nepohodlí, který lidi přivede k přesvědčení, že je třeba rozhovor ukončit,“ vysvětluje koučka duševního zdraví.

Jestli je takhle jednoduché přesvědčit nepříjemného diskutéra, aby se s vámi už nechtěl bavit, určitě se brzy setkáme s lidmi, kteří budou při rozhovoru těkat očima po obličejích těch druhých.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články