Neuvěřitelný Babiš nazval oběti ruského terorismu zbožím. Dost bylo této vlády

Premiér Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Evropská unie

Předseda vlády Andrej Babiš bohužel opět dlouho hovořil na tiskové konferenci, čímž naprosto jasně ukázal, co si ve skutečnosti (ne)myslí. Byla to tragédie. Vrcholem jeho vyjádření byla bagatelizace toho, co se stalo ve Vrběticích. Babiš to nazval útokem na zboží.

Babiš se zjevně cítí být mezi dvěma mlýnskými kameny. Je jasné, že už na něj zase někdo (směrem od Pražského hradu) tlačí, aby z celé věci dělal banalitu. Předseda vlády se tak rozhodl prezentovat názor, že smrt dvou českých občanů ve Vrběticích nebyla aktem státního terorismu a že šlo o útok na zboží.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Když člověk sleduje tiskovou konferenci plnou vyjádření předsedy vlády, musí se modlit, aby ruský útok byl tím posledním, co se za jeho vlády stane. Protože kdyby za covidovou katastrofou a aktuálními zjištěními o teroristickém útoku mělo následovat ještě něco, je dost pravděpodobné, že to nepřežijeme.

Babišovy kolaborantské řeči pocházejí buď ze snahy zavděčit se ruské páté koloně s prezidentem v čele, nebo čistě z toho, že Babiš vůbec netuší, která bije, a jen se vždy naučí pár frází, které opakuje na jakoukoli otázku. Ukazuje se, že novináři se v podstatě nemohou dobrat odpovědí na své dotazy.

To, kdo nám vládne, je skutečně tragické, a podobné události to odhalují v plné nahotě. Andrej Babiš je neschopný se k čemukoli pořádně postavit a vyjádřit se bez toho, aby se něco naučil zpaměti, nebo přečetl předem připravené prohlášení. Fakt, že tragédii rodin dvou obětí z Vrbětic zúžil na útok na zboží, je jen další důkaz toho, že tahle vláda už nemůže nadále vládnout s důvěrou poslanecké sněmovny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner