Nevědomost Jaroslava Duška

Jaroslav Dušek (Wikipedia Commons)

Jaroslav Dušek | FOTO: Wikipedia Commons

Herec Jaroslav Dušek je znám, kromě nesporných hereckých kvalit, také díky svému alternativnímu způsobu života. Svými myšlenkami se stal duchovním guruem a poskytuje rozhovory pro mnoho ezoterických webů, ale své místo dostal i mezi mainstreamem.

Zatímco ve svém asi nejznámějším představení Čtyři dohody radí: „nemanipuluj“, ve skutečnosti dělá přesný opak. Přesněji napsáno, jeho vyjádření například o koronaviru postrádají jakékoliv faktické informace. Příkladem může být jeho rozhovor pro sektu Maitrea („inspirace srdcem“), který sdílí na Facebooku například stránka Poselství andělů. V rozhovoru Dušek například tvrdí:

„Já viry obecně za nepřátele nepovažuji. (…) Viry mají za úkol zpracovat neživá těla. Problém je, že mnoho živých lidí vyzařuje mrtvolnou energii, a tak po nich ty viry jdou. Protože to vyhodnotí tak, že už jsou mrtví. Ti lidé nevyzařují život, radost a štěstí. Jde z nich ponurost a skleslost, a tak je viry rozloží a snědí. Mně se tahle představa zalíbila. A nechce se mi nabízet se jako strava… ale přesně tohle mnoho lidí dělá.

Uvědomuji si, že takové řeči můžou spoustu lidí naštvat. Řeknou: To by mě zajímalo, co bys říkal, kdybys byl sám nemocný. A já jim na to říkám: Copak vy mi přejete, abych onemocněl? A oni, že samozřejmě ne. A já se jich ptám, tak proč to říkáte? Já si neplánuji být nemocný. Ve své mysli nemám takový program.“

Ve skutečnosti je to absolutní nesmysl. Viry rozhodně nemají za úkol zpracovávat neživá těla. Viry jsou tzv. obligátní cizopasníci, žádný virus není schopen žít bez svého hostitele. Samozřejmě nesmysl je i to, že virus něco vyhodnocuje. „Tělo“ virů je tvořeno tzv. virovou částicí, která je složena především z bílkovin a nukleových kyselin. Pro viry je charakteristické, že nerostou, nedělí se a ani nejsou schopné vyrábět (bez cizí pomoci) energii či vytvářet vlastní bílkoviny. Ty nejprimitivnější viry obsahují pouze svoji genetickou informaci ve formě DNA nebo RNA, které jsou uloženy v kapsidě. Rozhodně však ze své podstaty nic nevyhodnocují.

Poselství Duškova výroku je velmi teatrální, lze ho vyložit tak, že vir se „rozhodl“ zabít všechny lidi s depresemi, úzkostmi a dalšími psychickými poruchami, protože nejsou radostní a šťastní?

Článek vyšel na serveru Manipulátoři.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]