Neveselé záběry. Zeman na návštěvě Polska odhalil, v jakém je stavu

Miloš Zeman v Polsku (repro FB Andrzej Duda)

Miloš Zeman v Polsku | FOTO: repro FB Andrzej Duda

Pro mnoho lidí udivující musel být pohled na prezidenta Miloše Zemana při návštěvě Polska. Na slavnostní ceremoniál související s jednáním hlav států V4 Zemana dovedli dva strážci. Zeman jako jediný neměl roušku, podle výrazu ve tváři není jisté, zda prezident věděl, co se okolo něj děje, a nakonec ho odvezl golfový vozík.

Video, které ukazuje celý slavnostní ceremoniál, je možné vidět ZDE. Výstup Miloše Zemana začíná v čase 3:20.

Jde o naprosto jasnou ukázku toho, v jakém zdravotním stavu je Miloš Zeman. Ten se v posledních měsících na veřejnosti příliš často neobjevuje a když, tak při rozhovorech, kde sedí. To na ceremoniálu v Polsku nebylo možné. A tak i když kamery, především v závěru Zemanovy účasti na ceremoniálu, byly natočené na jinou stranu, je zcela jasné, v jakém stavu prezident je.

FORUM 24 (archiv)

Na místo ho pravděpodobně dopravil vozík nebo automobil. K prezidentovi Polska ho dovedli pevnou rukou dva strážci. Jeden z nich ho křečovitě držel po celou dobu, když se hymna České republiky chýlila ke konci, byl přistaven golfový vozík, následuje záběr mimo Zemana a při pohledu zpět zmizel vozík i Zeman.

Ostatní hlavy států V4 takové potíže pochopitelně neměly. Miloš Zeman se však po celou dobu záznamu nepřirozeně nakláněl,  pohyboval i přesto, že jej měl pod kontrolou osobní strážce, mluvil, když neměl mluvit, neměl roušku, mával jako jediný do kamery.

Miloš Zeman má dlouhodobé problémy se zdravím. Ty střídavě přiznává a střídavě popírá. Například před volbami tvrdil, že cukrovka mu odešla v sobotu. Evidentní ale je, že se sám již není schopen pohybovat. Na některé slavnostní ceremoniály ho dříve doprovázela manželka tak, že ho vedla. Následně ji trvale vystřídali silní muži z ochranky. Před časem Zeman přiznal, že výrazně hubne, trpí nechutenstvím. Jediné, co přiznává jeho tým, je neuropatie, kvůli které prezident trpí necitlivostí nohou. To ale zdaleka není vše. Miloš Zeman také hůře artikuluje, občas vypustí vulgární slovo a je agresivní vůči novinářům. Před časem v sídle Rady Evropy vyhrožoval, že když ho novinář nepřestane natáčet, tak ho zabije.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]