Nevídaná záchrana. Přepadeného muže „spasil“ superhrdina, kterého měl u sebe

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Když se lékaři dozvědí, že k nim záchranka přiváží oběť loupežného přepadení, po které agresor střílel, zatrne jim, protože při takových incidentech dojde k vážnému zranění velice často. Nebo i k něčemu horšímu. Zvláště v Brazílii, která je nechvalně proslulá vysokou mírou kriminality a závratným počtem násilných smrtí. Přesto tentokrát loupež skončila opravdu netradičně – oběť totiž zachránil kryt mobilního telefonu s vyobrazeným komiksovým superhrdinou, který je shodou okolností neprůstřelný.

Jak píše britský Daily Mail, který o kuriózním incidentu informoval, projektil vystřelený lupičem během ozbrojeného přepadení ve městě Petrolina „líznul“ mužův bok a pak ho zastavil mobilní telefon uložený v krytu s komiksovým superhrdinou Hulkem, jehož poznávacím znamením je kromě zelené kůže a nadlidské síly také neprůstřelnost. A tu prokázal i v reálném světě.

Oběť loupeže přijali zdravotníci fakultní nemocnice v Petrolině v brazilském státě Pernambuco ve čtvrtek 7. října a v tu chvíli se obávali nejhoršího. O to větší bylo jejich překvapení, když během ošetřování pacienta zjistili, že na dotyčného se sice opravdu střílelo, ale kulka přitom ani nepronikla jeho kůží. Zastavil ji totiž mobilní telefon značky Motorola a už zmíněný kryt vyobrazující fiktivního superhrdinu s neprůstřelnou kůží.

Muž byl po přepadení pochopitelně otřesený, ale zdravotníkům hlásil pouze bolest v boku, na němž mu po děsivém zážitku jako zázrakem zůstala pouze miniaturní modřina, uvedl lékař Pedro Carvalho. Zároveň jako důkaz zveřejnil na svém twitterovém účtu fotografie střelou poničeného telefonu i superhrdinského krytu.

Díky neuvěřitelnému štěstí tak ošetřování přepadeného Brazilce trvalo jen několik okamžiků, po nichž byl z nemocnice propuštěn do domácího léčení. Úřady jméno a věk oběti nezveřejnily, ale lokální média informovala, že lupiči se z místa činu podařilo uprchnout ještě před příjezdem strážců zákona. Není přitom bez zajímavosti, že Brazílie patří mezi země s nejvyšší mírou násilné trestné činnosti na světě. Jen v roce 2018 tu podle statistik došlo k 57 358 vražd, což stačilo na nelichotivé světové prvenství.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články