Vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo Pavel Nevtípil vážně zvažuje odchod od policie. Vadí mu postup při vyšetřování dotačního podvodu, kvůli kterému navrhl státnímu zástupci poslat před soud premiéra Andreje Babiše a jeho rodinu. Žalobce Jaroslav Šaroch však má zřejmě jiný názor, když začal prosazovat zastavení trestního stíhání. Se zprávou přišel portál Neovlivní.cz.

„Mluvil o tom, že chce odejít. Říkal, že toho má tak akorát. To, že státní zástupce, s kterým ten případ čtyři roky řešil, ve finále couvne, byla pro něj pověstná poslední kapka,” prozradil portálu zdroj z bezpečnostní komunity, který má o personálních otázkách v pražské policii detailní informace.

Andrej Babiš a další politici hnutí ANO na Nevtípila několikrát zaútočili. Oligarcha a premiér označil vyšetřování za vykonstruované a tvrdil, že je na politickou zakázku. Nevtípil měl ale dříve oporu ve svých šéfech. Ředitel pražské policie Miloš Trojánek a jeho náměstek pro kriminální policii a vyšetřování Ivan Smékal se jej několikrát zastali.

Nakonec však Trojánek i Smékal ve svých funkcích u policie skončili. Jejich konec tehdy dopředu avizoval zdroj Neovlivní.cz, který nyní potvrdil odchod vyšetřovatele Pavla Nevtípila. Jeho záměr odejít do civilu potvrdil portálu i další zdroj. „Vypadá, že je rozhodnutý. Zatím to ale nadřízeným nepodal,” uvedl.

Sám Nevtípil na otázku ohledně svého dalšího působení u policie odpovědět nechtěl. S médii však vůbec nekomunikuje po celou dobu vyšetřování kauzy Čapí hnízdo.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora