Nevtípil plánuje skončit u policie. Vyšetřovateli Čapího hnízda došla trpělivost

ČTK

Policejní vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo Pavel Nevtípil | FOTO: ČTK

Vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo Pavel Nevtípil vážně zvažuje odchod od policie. Vadí mu postup při vyšetřování dotačního podvodu, kvůli kterému navrhl státnímu zástupci poslat před soud premiéra Andreje Babiše a jeho rodinu. Žalobce Jaroslav Šaroch však má zřejmě jiný názor, když začal prosazovat zastavení trestního stíhání. Se zprávou přišel portál Neovlivní.cz.

„Mluvil o tom, že chce odejít. Říkal, že toho má tak akorát. To, že státní zástupce, s kterým ten případ čtyři roky řešil, ve finále couvne, byla pro něj pověstná poslední kapka,” prozradil portálu zdroj z bezpečnostní komunity, který má o personálních otázkách v pražské policii detailní informace.

ČTK

Andrej Babiš a další politici hnutí ANO na Nevtípila několikrát zaútočili. Oligarcha a premiér označil vyšetřování za vykonstruované a tvrdil, že je na politickou zakázku. Nevtípil měl ale dříve oporu ve svých šéfech. Ředitel pražské policie Miloš Trojánek a jeho náměstek pro kriminální policii a vyšetřování Ivan Smékal se jej několikrát zastali.

Nakonec však Trojánek i Smékal ve svých funkcích u policie skončili. Jejich konec tehdy dopředu avizoval zdroj Neovlivní.cz, který nyní potvrdil odchod vyšetřovatele Pavla Nevtípila. Jeho záměr odejít do civilu potvrdil portálu i další zdroj. „Vypadá, že je rozhodnutý. Zatím to ale nadřízeným nepodal,” uvedl.

Sám Nevtípil na otázku ohledně svého dalšího působení u policie odpovědět nechtěl. S médii však vůbec nekomunikuje po celou dobu vyšetřování kauzy Čapí hnízdo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner