Nevýznamná instituce z nevýznamné země. Tak mluví o senátu Babišův tisk

Předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS)  (Roman Černý)

Předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS) | FOTO: Roman Černý

Už je to taková tradice. Babišův tisk si najde vhodnou příležitost, jak zkritizovat nebo zesměšnit někoho, kdo se nelíbí vládnoucí garnituře. Předseda senátu Miloš Vystrčil plní stránky světových médií. Má samé pozitivní ohlasy. Něco, o čem si majitel novin Andrej Babiš může nechat jen zdát. A co na to MF DNES?

Nejprve je Babišovým tiskem senátní cesta na Tchaj-wan vhodně zmarginalizována, to je logické. Na titulní strany se nedostává, ve středečním vydání je zato dvoustránkový test kvality barevných fixů. Ale zároveň je potřeba si z Vystrčila udělat legraci.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

„Ich bin ein Vystrčil! Je dobré, když rozhled politika nekončí špičkami jeho bot. A je pravda, že každý pěšák nosí v tornistře maršálskou hůl. Když si ale neznámý šéf nevýznamné instituce z nevýznamné země hraje ve světě chvíli na Václava Havla a chvíli dokonce na Johna Fitzgeralda Kennedyho, působí to trošinku směšně,“ píše se pod karikaturou Vystrčila a Kennedyho ve středečním čísle MF DNES.

Ano, senát je nevýznamná instituce, protože v ní hnutí ANO má velmi málo senátorů, to už víme dávno. Není jasné, proč je naše země tak nevýznamná, vždyť má skvělého předsedu vlády, který má silné slovo v Evropě, nebo ne? A neznámý šéf? Kdyby měli Babiš se Zemanem alespoň z poloviny tak pozitivní ohlasy ve světových médiích, mohli bychom si zatleskat.

Pokud se ptáte, proč je potřeba si všímat i takových detailů, jako jsou karikatury ve vládních novinách, je důležité si vzpomenout, k čemu se používají. Když se rozpoutala aféra kolem únosu Babišova syna na Krym, šéfredaktor MF DNES právě v textu pod obrázkem Václava Teichmanna vyhrožoval majiteli společnosti Seznam Ivu Lukačovičovi. Na paškál jsou zde bráni jen ti, které je třeba kritizovat. Od toho má ostatně Andrej Babiš noviny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]