„Nevzdělané opice.“ Status proti islamistům stál muslimského trenéra účet

Tam Khana ()

Tam Khan je trenérem britského šampiona v boxu Amira Khana, se kterým sdílí jméno i pákistánský původ. A ačkoliv je sám muslimem, ohradil se na Facebooku proti islamistickým tendencím mezi britskými muslimy a proti „nevzdělaným opicím“ podporujícím Islámský stát. Jako příklad uvedl radikálního imáma Anjema Choudaryho. Vyzval k jejich deportaci.

„Myslím, že je načase, aby Británie nebo Západ deportovali nejen ty, kteří mluví špatně o zemi nebo proti ní, ale také celé jejich rodiny. Přijdete do země, kde vám dají dávky, zdarma vzdělání a zdravotní péči a ještě si stěžujete. Zkuste to samé v Pákistánu nebo ve státech Zálivu. Uvidíte, co se stane,“ napsal Khan.

Zároveň vyzval britské muslimy, aby si udělali pořádek ve svých komunitách a podezřelé radikální projevy hlásili příslušným úřadům. Také dodal, že v Británii nikdy nezažil rasismus ani xenofobii a většina jeho přátel byli nemuslimové, kteří jeho náboženství respektovali.

„Pokud se vám to tady (v Británii) nelíbí, odejděte. Chtěl bych vidět tyhle lidi takhle kecat v muslimských zemích. Byli by vyřízeni během několika sekund. Vězněni & mučeni.”

Khanův status vzápětí obdržel na Facebooku téměř 150 000 „lajků“ a 126 000 sdílení. Pak Facebook Khanovi zablokoval účet. Po několika hodinách jej obnovil s tím, že blokace účtu byla v tomto případě „chyba“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner