Nevzdělaní idioti si myslí, že mám medaili od Zemana z kamarádství, tvrdí Ringo

ČTK

František Ringo Čech se považuje za přínos pro českou kulturu. | FOTO: ČTK

Ocenění Františka Ringo Čecha státním vyznamenáním považuje většina kulturní obce i veřejnosti za naprosto neskutečné. Nejčastějším odůvodněním kritiků, proč prezident Zeman medaili Ringovi dal, je jejich dlouholeté přátelství. Proti tomu se však umělec, jak je označován, ostře ohradil a tvrdí, že toho pro českou kulturu „udělal kurva moc“, a kdo si myslí, že si vyznamenání nezaslouží, je idiot.

Spisovatel, hudebník, malíř a politik. To jsou jen některé profese, které František Ringo Čech za svůj život stačil vyzkoušet. Stále to však pro mnoho lidí není důvod, aby za to dostal od prezidenta republiky medaili. Podle „umělce“, který se svěřil v rozhovoru pro časopis Týden, však existuje hned několik důvodů, aby byl laureátem takto významného vyznamenání. Určitě nejde jen o fakt, že se s Milošem Zemanem přátelí a podporuje ho. „Ale to je pohled nevzdělanýho idiota. Musíte, kluci, napsat, že já jsem až do dneška napsal 1300 písniček. To – myslím, že mimo Gotta – neudělal nikdo,“ vysvětluje svérázným způsobem Ringo. „Napsal jsem jedenáct knih. Tři celovečerní filmy. Měl jsem devět televizních show. A mám divadlo, které má 40 let vyprodáno, napsal jsem šest divadelních her,“ vyjmenovává své zásluhy.

ČTK

Prezident Miloš Zeman při příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu uděloval 28. října na Pražském hradě státní vyznamenání. Medaili Za zásluhy převzal zpěvák a herec František Ringo Čech.

Většině lidí vadí i to, že Čech je znám především svými extravagantními díly, například obrazem Zvířátka obdivují pí*u. „To je přece nádhera. Jako by se na to ti blbouni každý večer nedívali. Ten obraz má určitej vtip, kterej spočívá v tom, že tu pí*u obdivují zvířátka. Ale na té pí*e není nic obdivuhodného. Samozřejmě že kdo chce psa bít, ten si hůl najde. Ten obraz je slavnej, tak ho používají ve spojitosti se mnou a vyznamenáním,“ je přesvědčen malíř.

Když se na internetu objevil zmíněný obraz, kde zvířátka sledovala hlavu prezidenta Zemana, bylo podle Ringa jasné, o co jeho kritikům jde. „No tak vidíš, to je z čirýho nepřátelství. Nezapomeň, že v zemi, kde je deset milionů obyvatel, si deset milionů obyvatel myslí, že by si to zasloužili víc,“ vysvětluje redaktorovi Týdne svůj pohled Čech. „To vůbec není směrodatný. Nehledě na to, že když si uvědomíš, co jsem všechno dělal, tak je to strašně moc. Kdo to za svůj lidskej život udělal?“ ptá se vyznamenaný muž.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner