Než nám na to přijdou aneb Vláda narychlo kupuje skartovačky

Andrej Babiš, ANO  (ČTK)

Andrej Babiš, ANO | FOTO: ČTK

Žijeme ve skutečně podivné době. Zatímco na Hradě ve velkém nakupují stěhovací krabice, Úřad vlády ČR investoval přes 60 tisíc do nových skartovaček. Copak asi musí Andrej Babiš a jeho ministři narychlo zlikvidovat, než na jejich místa nastoupí zástupci koalic SPOLU a PirSTAN?

To, co se v naší zemi děje poslední týdny, by nevymyslel ani zkušený scenárista brakových komedií. Zjištění, že okolí prezidenta zneužívá jeho nemoci k naplňování vlastních mocenských cílů, sice není nic veselého, ale v demokratické zemi by zřejmě nic takového nikdo nečekal. Když se navíc objevila informace, že Kancelář prezidenta republiky nakoupila zhruba 26 tisíc stěhovacích krabic, bylo zřejmé, že jde do tuhého.

Koalice SPOLU (Zbyněk Pecák / FORUM 24)

Stejně podivně vypadá i situace, která se udála na Úřadu vlády ČR 19. 10. Babišova administrativa totiž začala předání vlády demokratickým koalicím skutečně od podlahy. Za 63028 korun putovaly do Strakovy akademie skartovačky, které najednou ministři a jejich úředníci nutně potřebují.

Proč však čekali na vládě tak dlouho? Odpověď se nabízí. Andrej Babiš totiž vůbec nepředpokládal, že by nevyhrál volby, navíc měl pojistku od prezidenta, že premiérem zůstane i v momentě, kdy by náhodou došlo k vítězství SPOLU. Hlava státu ovšem leží v nemocnici, ve stavu, který jí nedovoluje o čemkoliv rozhodovat, takže domluva padá.

K tomu všemu mají SPOLU a PirSTAN 108 poslaneckých mandátů, tudíž pohodlnou většinu ve sněmovně. Babiš tak s velkou nelibostí musel uznat porážku a připustit, že dalším ministerským předsedou nebude opět on, ale Petr Fiala.

Právě před nástupem šéfa ODS a nového kabinetu je nutné na úřadu vlády pořádně “uklidit”. Mnoho dokumentů, které se zde nacházejí, zřejmě není určeno pro zvědavé oči současné opozice. Mohl by tak totiž pominout mýtus o skvělém manažerovi Babišovi a možná by se našlo i něco, co by zajímalo policii, popřípadě soud.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]