Babišovo ANO nedokáže nic lepšího než vykrádat program SPD

Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Expremiér Andrej Babiš a s ním celé jeho hnutí nám všem názorně předvádí, co znamená opravdové dno. Aktuálně se totiž nezmůže na nic lepšího než na neustálé opakování své oblíbené mantry, že se vláda stará o Ukrajinu na úkor vlastních občanů.

Sázka na závist

Sází na to, že vyvolá v lidech závist, že uprchlíci mají zdarma různé výhody, jako vstup do ZOO, jízdné v MHD nebo dočasné ubytování, a vůbec že se lidem z Ukrajiny ve skutečnosti žije vlastně lépe než většině místních. Ukázal to mj. i v nedávném rozhovoru pro Novinky.cz a deník Právo.

(Týdeník FORUM)

V inkriminovaném rozhovoru od něho také zaznělo, že z Ukrajiny přicházejí i bohatí lidé v drahých autech, kteří také čerpají dávky. Ačkoli se vždy mohou vyskytnout případy, kdy se někdo snaží neoprávněně získat výhody, i sám Babiš by měl velmi dobře vědět, že ani drahá auta v těchto případech nemusí nic vypovídat o bohatství. Je pravděpodobné, že takoví lidé třeba přišli o dům a nic jiného nemají. Opravdu chce někdo závidět lidem, pro které je jejich auto často jediným majetkem, který jim zbyl?

Byty v centru Prahy

Už dříve se v poslanecké sněmovně šéf ANO také rozohňoval nad tím, že se v centru Prahy vládě podařilo najít několik volných bytů, kde mohli najít dočasné útočiště uprchlíci z Ukrajiny. I zde chtěl zjevně vyvolat závist obyvatel a pocit, že uprchlíci dostávají v centru Prahy byty, zatímco většina lidí v Česku si o nich může nechat jen zdát.

Zapomněl ale zmínit, že šlo o byty, které na náklady státu dříve užívaly ministryně z jeho vlády – Klára Dostálová a Alena Schillerová. Babiš tak kritizoval vládu za to, že si byty nenechala pro sebe a dovolila si je poskytnout uprchlíkům. Opravdu neuvěřitelné, jakých absurdností bývá lídr ANO schopný, že?

Lhářka z ANO

Hnutí ANO stálo, stojí a vždy bude stát na osobě svého vůdce. V poslední době byl však v souvislosti s příchodem ukrajinských uprchlíků slyšet přinejmenším ještě jeden člověk z ANO, který si zde zaslouží zmínit: Jana Mračková Vildumetzová, poslankyně a stínová ministryně vnitra, která na začátku dubna šířila dezinformace o uprchlících.

Martin Kupka, Jozef Síkela, Petr Fiala a Marian Jurečka (Úřad vlády ČR)

Tvrdila, že kvůli uprchlíkům přišli lidé v Karlových Varech o tréninky v tamní KV Areně. Samozřejmě to nebyla pravda. Centrum pro uprchlíky totiž vzniklo jen v multifunkční hale arény. Tréninková hala a další sportovní zázemí nadále fungují a tam se také přesunuly tréninky z multifunkční haly. Sportovcům navíc podle všeho využití části sportovišť za účelem pomoci uprchlíkům vůbec nevadí.

Nebezpečná hra s ohněm

Babiš nám tak spolu s celým hnutím ANO neustále ukazuje, že v opozici nedokážou nic víc než se vymezovat proti pomoci lidem z Ukrajiny. Snaží se působit na první signální soustavu, rozdmýchávat mezi lidmi závist a vštípit lidem představu, že pokud stát pomáhá lidem z Ukrajiny, lidé v Česku na tom budou tratit.

Nejsilnější opoziční uskupení rozehrálo nebezpečnou hru s ohněm poštvává sociálně slabší proti Ukrajincům. Poslanec Andrej Babiš a s ním i hnutí ANO v poslední době hnědne. Chovají se, jako by chtěli konkurovat SPD. Jejich rétorika se této partě přiblížila. Začal štvát lidi v Česku proti ukrajinským ženám a dětem, které prchají z válkou zasažených oblastí.

Babišova politika byla vždycky o ničem, ale tohle?! Říkám si, pane expremiére, co vám v tom IKEMu udělali?! Hnutí ANO bývalého předsedy vlády Andreje Babiše nikdy nedokázalo mít vlastní pozitivní program. Pouze vykrádalo jiné strany a nyní přišlo na řadu právě Tomiovo hnutí. Andrej Babiš prostě nedokáže najít lepší téma, klesl opravdu hluboko. Selhal jako předseda vlády a selhává i nyní v roli lídra opozice.

Autor je europoslancem za KDU-ČSL.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články