Nezaměstnaný muž žaluje své rodiče. Chce, aby mu platili výživné

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Některým lidem trvá celkem dlouho, než se osamostatní od svých rodičů. Známe spoustu „mamánků“ i dospělých dam, kterým se nechce opustit péči maminky a tatínka. Avšak muž, o němž píše deník The Sun, je jaksi „výjimečný“. Po svých rodičích totiž striktně vyžaduje, aby ho finančně zajistili.

Faiz Siddiqu dokonce svou matku s otcem pohnal k soudu, který mu měl zajistit doživotní apanáž. Jedenačtyřicetiletý muž, již deset let nezaměstnaný, chce výživné proto, že je podle svých slov na rodičích zcela závislý.

Není divu, již dvacet let mu totiž platí ubytování v londýnském bytě za milion liber (30,5 milionu korun). K tomu se již dlouho dospělý muž nemusí starat o účty a některé další výdaje má také hrazeny z Dubaje, kde jeho rodiče žijí.

Tohle vše ovšem Faizovi nestačí a chce víc. Místo toho, aby jako vystudovaný právník vydělával vlastní peníze, chce cizí. Ve sporu, který byl ve Velké Británii první svého druhu, však narazil. 

Nejen že rodiče odmítli svému „náročnému a hloupému“ potomkovi platit výživné, ale také soudce rozhodl ve prospěch Rakshandy (69) a Javeda (71). Faiz nyní čeká na odvolací soud a doufá, že spor se svými rodiči vyhraje. 

Spíš to však dopadne stejně, jako když v roce 2018 žaloval univerzitu v Oxfordu, po níž chtěl milion liber. Důvod? Nedostatečně ho prý připravila na život a jeho těžkosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články