Nezapomínáme. Zemědělec vysvětluje, proč pojede traktorem na Letnou

Facebook Daniel Pitek

Daniel Pitek | FOTO: Facebook Daniel Pitek

Velmi jednoznačně vysvětlil zemědělec Daniel Pitek, proč se v sobotu chystá na Letnou vyrazit traktorem. Do Prahy to má od Milešovky, kde hospodaří, zhruba 70 kilometrů. Na Letné promluvil už na červnové demonstraci. Často se kriticky vyjadřuje směrem k vládě, Babišovi a Zemanovi. Kritizuje také zemědělskou politiku vlády a fakt, že odmítá podporovat menší zemědělce, a naopak trvá na dotování velkých zemědělských firem.

Proč tedy Daniel Pitek vyrazí na Letnou traktorem? Vysvětlil to takto:

Protože nechci být jen pasivní figurka, která jednou za čtyři roky hodí lístek do urny a potom bude ke všem nepravostem trpně mlčet.

Protože jako občan mám právo vyjádřit svůj nesouhlas s nesolidní vládou, která nám lže.

Protože nechci za premiéra České republiky soudem uznaného agenta StB a dlouholetého normalizačního komunistu.

Protože nechci vládu, která vládne s podporou současných komunistů.

Protože nechci vládu, která nebojuje s klimatickou změnou.

Protože nechci vládu s premiérem v obřím střetu zájmů.

Protože nechci premiéra s podivnými kauzami z jeho podnikání, které jsou i podivně zametány.

Protože nechci populistickou vládu, která relativizuje pravdu a demokratická pravidla za pomoci promyšlené propagandy.

Protože nechci vládu, která jedné skupině občanů dává nereálné sliby, a přitom potichu omezuje práva a svobody celé naší společnosti.

Protože nechci vládu a prezidenta, kteří naši zahraniční politiku odklánějí od spolupráce se západním demokratickým světem ke spolupráci s východními autokratickými režimy a chovají se k nim servilně.

Protože nechci v naší zemi vládce bez morálky, svědomí a studu.

Protože jsem svobodný sedlák a hrdý člen Asociace soukromého zemědělství ČR a v červnu jsme na Letné slíbili, že pokud se poměry v naší vlasti nezmění k lepšímu, tak přijedeme naši svobodu a demokracii bránit třeba i na traktorech.

A my sedláci jsme tvrdohlaví, nezapomínáme na naši pohnutou historii a sliby plníme.

V červenci Daniel Pitek vyzval voliče Andreje Babiše, aby se nechovali jako ovce. Učinil tak poté, co policie začala vyšetřovat údajné daňové úniky, kterých se měl Babiš dopouštět na Čapím hnízdě. „Chci požádat všechny příznivce Andreje Babiše a členy hnutí ANO 2011, aby se konečně nechovali jako ovce a přestali umožňovat svými hlasy politické krytí byznysových čachrů již v jiné kauze stíhaného premiéra České republiky.“

V minulých dnech také podpořil Petra Pavla v jeho úvahách o případné prezidentské kandidatuře. Daniel Pitek obhospodařuje několik stovek hektarů pastvin a sadů v Českém středohoří. Obnovuje staré sady, snaží se navracet do přírody vodní prvky a především život.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner