Nezlomný Lev 21 Paroubek mlsně obchází Hamáčkovu ČSSD

Jiří Paroubek (YouTube)

Jiří Paroubek | FOTO: YouTube

Bývalý činitel Restaurací a jídelen, pak ministr a krátkodobý premiér Jiří Paroubek se prý zase sbližuje se sociální demokracií. Vždycky když si myslíme, že něco bude tou poslední ranou, kterou strana uštědří sama sobě, objeví se něco ještě lepšího.

Jak zjistil server Seznam Zprávy, Paroubek by se měl stát poradcem současného předsedy ČSSD Jana Hamáčka. Na přední místo kandidátky pro podzimní krajské volby v Ústeckém kraji bude podle vnitrostranických zdrojů umístěn Petr Benda, někdejší předseda sociální demokracie na Ústecku, který musel před lety odejít.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

„Jiří Paroubek dostane podle informací Seznam Zpráv roli neoficiálního konzultanta předsedy Jana Hamáčka. Na čtvrté místo kandidátky v Ústeckém kraji pro podzimní krajské volby pak míří někdejší předseda ČSSD v Ústeckém kraji Petr Benda, i když například kandidoval v roce 2017 na Liberecku ve sněmovních volbách na kandidátce extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti. Seznam Zprávám tyto informace potvrdilo hned několik zdrojů z Lidového domu a Ústeckého kraje.“

„To se musíte zeptat pana Hamáčka, jak to je. Jsme v kontaktu, to určitě ano. Ale aby to někdo komentoval, je spíše jeho záležitost. Pokud to tak bude, budu to moct později nějak okomentovat, v tuto chvíli ale nejsem já ten kompetentní, kdo by to měl říkat,“ sdělil Seznamu Paroubek.

Jan Hamáček poněkud mlžil: „Oficiálně statut nemáme. Občas si napíšeme SMS, občas on napíše článek na svém portálu. Pracovní vztah to není. Komunikujeme spolu, známe se už z doby, kdy jsem pro něho dělal. Čtu články jeho portálu Vaše Věc.“

Je to takový zvláštní návrat ztracených synů. Paroubek a Benda odešli z ČSSD a založili si stranu LEV 21 – Národní socialisté. Ta skončila naprostým debaklem, když ve volbách v roce 2013 získala jen 0,07 procenta hlasů.

Jméno Paroubek vzbuzuje různé asociace. Za Paroubka byl ministrem zdravotnictví David Rath a ministrem kultury Vítězslav Jandák. Volebním manažerem byl Jaroslav Tvrdík, kterému se povedlo prohrát volby v roce 2010 a utratit při tom strašlivé sumy peněz. Někomu se ještě vybaví spřátelený kolotočářský klan rodiny Kočků.

Panoptikum postav z dějin strany má v inventáři ještě Michala Haška, lánského pučistu, kterého v dubnu vedení ČSSD zvolilo volebním manažerem strany na návrh Jana Hamáčka.

Ne, tohle skutečně nevypadá na heroické vzepjetí sil, nové myšlenky a nové lidi. Kdepak Tony Blair a třetí cesta. Je to staré funkcionářské zahnívání. Budí to dojem, že ve vedení strany už je všechno všem jedno. Měli by udělat cokoli, aby se odřízli od stínů Zemana, Grosse a Paroubka. Místo toho si vždycky znova naběhnou na vidle.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]