Nezodpovědný Salah má koronavirus. Zábavu upřednostnil před ochranou zdraví

Mohammed Salah (commons.wikimedia.org/Mehdi Bolourian)

Mohammed Salah | FOTO: commons.wikimedia.org/Mehdi Bolourian

Další hvězdný fotbalista se nakazil koronavirem. Po Cristianu Ronaldovi hlásí pozitivní test i Mohammed Salah. Jak se zdá, není v tom však útočník Liverpoolu úplně bez viny. Na svatbě svého bratra Nasra totiž slavil bez roušky a v obležení mnoha lidí.

Jeden z klíčových hráčů úřadujícího šampiona Premier League rozhodně nepotěšil svého trenéra Jürgena Kloppa. Salah totiž rozšířil seznam hráčů, s nimiž německý kouč nemůže v následujících dnech počítat. Kromě problémů s obranou, ve které chybí Virgil van Dijk a Joe Gomez, musí nyní Klopp nově skládat i útok.

Navíc se zdá, že k tomu vůbec nemuselo dojít, kdyby egyptský fotbalista dodržoval nařízení, která kvůli pandemii covid-19 platí. Dva pozitivní testy na nový typ koronaviru totiž Salah dostal jen pár dní poté, co v Káhiře navštívil svatbu svého bratra. Na ní se nechal vyfotit, jak “dovádí” bez roušky, což mu evidentně nevadilo.

Podle doktora egyptského národního týmu nejsou Salahovy příznaky dramatické a zdá se, že průběh nemoci bude zřejmě mírný. Jak ovšem přijmou nezodpovědné chování svého hrdiny Egypťané i fanoušci Liverpoolu je nyní stále nejasné. Bude zřejmě hodně záležet i na tom, jak se bude reprezentaci i týmu Premier League v následujícím zápase dařit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články