Nick Cave napsal novou knížku na pytlík na zvratky

fotokoláž Kateřina Valentová

Nic Cave | FOTO: fotokoláž Kateřina Valentová

Právě  v nakladatelství Argo vychází nová kniha australského zpěváka Nicka Cavea: Píseň z pytlíku na zvratky (The Sick Bag Song). Jedná se o uměleckou kroniku jeho turné v roce 2014, kdy zpěvák se svou kapelou The Bad Seeds  koncertoval ve 22 městech Spojených států. Dopravním prostředkem, který na cestách používali, se stalo pochopitelně letadlo, všudypřítomný pytlík na zvracení byl proto vždy hned po ruce.

Sám Cave nazývá texty ve své knize písněmi, přestože se jedná hlavně o úvahy, sny, nápady, dávné vzpomínky a deníkové záznamy. Jako by nadmořská výška měla také svůj podíl na výsledném textu, ve kterém autor občas zabrousí do čínské mytologie, občas si trochu rýpne i do kultovních amerických filmů.

I když by se mohlo zdát, že kniha je velký pele-mele všeho možného, v konečném důsledku z ní máte pocit uceleného díla, které se překvapivě dobře čte. Kniha představuje osobnost tohoto kontroverzního zpěváka z mnoha perspektiv, často velmi lidských, nečekaných a humorných.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner