Nikdo nepodal stížnost. Zastavení stíhání Babiše už je zřejmě pravomocné

ČTK

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Zastavení stíhání Babiše, jeho manželky a dalších osob už je zřejmě pravomocné. Nikdo proti rozhodnutí státního zástupce Šarocha nepodal stížnost. České televizi to v úterý řekl mluvčí pražského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Případné stížnosti ještě mohou dorazit poštou. Pokud nedorazí, rozhodnutí Šarocha nabude právní moci. Zasáhnout už může jen Pavel Zeman, nejvyšší státní zástupce. Jen ten už může rozhodnutí Šarocha a potvrzení Erazíma zrušit.

Pavel Zeman má na prostudování kauzy a spisu o několika desítkách tisíc stran tři měsíce. Rozhodnout může nejpozději do poloviny prosince. Na dny okolo 17. listopadu jsou očekávány velké demonstrace proti Babišovi, Zemanovi a komunistům.

Babišovi v kauze Čapí hnízdo hrozilo až deset let vězení. Státní zástupce naprosto překvapivě zastavil jeho stíhání po tom, co čtyři roky na kauze pracoval, dozoroval vyšetřování policie a odmítal požadavky obviněných na zastavení stíhání. Až nyní neočekávaně rozhodl tak, jak rozhodl. Jeho nadřízený, státní zástupce Erazím, rozhodnutí Šarocha potvrdil. Po tom, co si mimořádně rozsáhlý spis nastudoval na dovolené.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner