Nikdy na palubě nepijte rozlévané nápoje, varuje letuška. Důvod mnohé vyděsí

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Léto je pro mnoho lidí obdobím, kdy se někam vypraví letecky. Na dovolenou u moře je naladí již cesta, při níž palubní personál cestujícím nabízí všechno možné, aby jim zpříjemnil let. Jak se zdá, nemusí být tento komfort vždy tím, zač se vydává, a je lepší ho nevyužít.

Bývalá letuška Kat Kamalaniová se pod nickem @katkamalani mimo jiné zabývá tvorbou obsahu na sociální sítě. Píše o životním stylu či zdraví, ráda se také pochlubí zkušenostmi, které získala během svého působení u leteckých společností.

(Týdeník FORUM)

Zatímco na instagramu Kat sleduje 136 tisíc lidí, na TikToku je to dokonce 825 tisíc, píše deník Express. Všem těmto uživatelům sociálních sítí bývalá letuška před časem vysvětlila, které potraviny by nikdy neměli jíst v letadle; nyní se pustila do varování před pitím.

Kat důrazně apeluje na všechny, kteří se chystají někam letět, aby na palubě pili pouze tekutiny, které jim palubní personál přinese v obalu. Rozhodně byste tak měli zapomenout třeba na kávu nebo čaj. 

„Nikdy, nikdy, nikdy nepožívejte tyto produkty,“ varuje Kamalaniová. „Pravidlo číslo jedna: nikdy nekonzumujte žádnou tekutinu, která není v plechovce nebo láhvi,“ dodává. 

Proč je tato rada tak důležitá, vysvětluje vzápětí. „Důvod je ten, že nádrže na vodu se nikdy nečistí a jsou nechutné,“ vysvětluje Kat s tím, že každá letuška potvrdí, že kávu na palubě si dá jen opravdu výjimečně. 

„Když pijete tu kávu a čaj, je to naprosto šílené. Tyhle malé kávovary se čistí jen zřídka, pokud nejsou rozbité,“ překvapuje bývalá letuška. „Konvice se mezi lety vyndávají a čistí, ale celé stroje se nečistí nikdy, navíc bývají u toalet,“ dodává.

Kat má i radu pro maminky, které po cestě potřebují nakrmit své dítě. „Nikdy si neříkejte o horkou vodu a nedávejte ji dítěti do láhve. Požádejte o balenou vodu a horkou vodu v hrnečku,“ říká Kamalaniová, „Pak dítěti připravte láhev s balenou vodou, dejte ji do hrnku a ohřejte ji,“ vysvětluje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články