Nikdy si v letadle nezouvejte boty, může vám to zachránit život, radí stevard 

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Existuje mnoho věcí, které by lidé měli vědět, než nastoupí do letadla. Některé jsou pouhou dobrou radou, která může vylepšit cestování, jindy se jedná o doporučení, která mohou doslova zachraňovat zdraví či dokonce životy. O jednom takovém tipu píše The Mirror.

Mnoho lidí má ve zvyku si při letu sundat boty a nechat tak odpočinout svým unaveným nohám. To je nejen častým terčem znechucených pohledů ostatních pasažérů, ale může to také znamenat velké nebezpečí. 

Podle bývalého stevarda je velmi důležité si uvědomit, co se může stát, pokud vše neprobíhá zrovna podle představ. “Obuv je během nouzového stavu v letadle nezbytná, i když není součástí bezpečnostních informací o letu,” upozorňuje někdejší člen palubního personálu.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

„Během nouzové situace vám budou cestu k východu blokovat nejrůznější nečistoty a na zemi může ležet ledacos, stejně jako vně letadla,” varuje. „Pokud nebudete obutí, budete mít problém dostat se do bezpečí. Představte si, jak budou trpět vaše bosé nohy, když běžíte uličkou pokrytou rozbitým sklem a kovovými střepy,” dodává stevard. 

„Něco jako John McClane ve Smrtonosné pasti, ale horší,” připomíná slavného hrdinu akčních filmů, který musí bez bot běhat po střepech. 

S tvrzením svého bývalého kolegy souhlasí i další letuška, podle níž by letecké společnosti měly do svých pravidel přidat povinnost, aby pasažéři při vzletu a přistání byli obutí. Stejně tak by zakázala i nošení žabek na sandálů na palubě letadla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články