Zeman je velezrádce, hlásil obrovský nápis na Pražském hradě. Ovčáček viní opozici a očekává válku

Nápis na Pražském hradě vyjadřuje, že toto místo si některé obyvatele nezaslouží. (Alena Spálenská, se svolením autora.)

Nápis na Pražském hradě vyjadřuje, že toto místo si některé obyvatele nezaslouží. | FOTO: Alena Spálenská, se svolením autora.

V úterý zhruba hodinu po půlnoci se na Pražském hradě objevil obrovský nápis „velezrada“. Za akcí stojí nová organizace Zastavme velezradu. Ta chce tímto krokem upozornit na to, že se Miloš Zeman během výkonu své funkce prezidenta České republiky dopouští velezrady.

Nápis na sídle českého prezidenta se objevil poté, co vyšlo najevo, že výbuchy v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014 byly dílem mezinárodního terorismu ze strany Ruské federace. Situace v Česku se po sobotní tiskové konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO) a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) zásadně a nevratně změnila. Na vyjádření prezidenta Miloše Zemana k neuvěřitelnému odhalení českých tajných služeb si však budeme muset počkat až do neděle.

Organizace Zastavme velezradu žádá parlament, aby konal a žaloval prezidenta republiky pro velezradu. Připomíná Zemanovy útoky na české zpravodajské služby, zaměstnávání lidí bez bezpečnostních prověrek s napojením na Rusko, prosazování ruského Rosatomu při dostavbě Dukovan nebo podporu očkování neschválenou vakcínou Sputnik V.

„Miloš Zeman je agentem nepřátelské země, která napadla Českou republiku a zabíjela české občany. Je velezrádcem, a jako takový nemůže být nadále v čele státu, jehož občané ho zvolili,“ upozorňuje organizace. I když nápis po dvou hodinách zmizel, mluvčí prezidenta ČR přispěchal s rychlou reakcí. „Opozice už více než rok soustavně lže a šíří nenávist. Toto je jen další ostudný projev,“ uvedl pro zpravodajský portál TN.cz. Jiří Ovčáček. Krátce nato na svém Twitteru doplnil, že hlas pro opozici je hlasem pro válku. Portál dále informuje, že jako možný přestupek to už řeší i policie.

Kompletní prohlášení organizace Zastavme velezradu:

Miloš Zeman se během výkonu funkce prezidenta České republiky dopouští především dvou střídajících se typů jednání: nečinnosti a velezrady. V uplynulých hodinách je umně skloubil dohromady.

Nové číslo Revue FORUM s Jaroslavem Flegrem (Roman Černý)

Velezrada je specifickým ústavním deliktem, za který může být stíhán pouze prezident České republiky, a to před Ústavním soudem na základě ústavní žaloby Senátu Parlamentu České republiky. Velezrada je definována jako „jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu“. Sankcí za velezradu může být jen ztráta prezidentského úřadu a způsobilosti jej znovu nabýt.

Důkazy se mohou zdát nepřímé nebo nedostatečné, ale věříme, že je na čase, aby Parlament České republiky formou žaloby na prezidenta republiky předal posouzení jeho činů Ústavnímu soudu.

Útoky na zpravodajské služby, snaha ponížit její čelné představitele i služby jako celek, vyzrazovat a mařit výsledky vyšetřování, zaměstnávání lidí bez bezpečnostních prověrek, s napojením na ruské státní a zpravodajské služby, protežování společnosti Rosatom ve strategické zakázce, podpora očkování českých občanů neschválenou ruskou vakcínou Sputnik V, o jejíž kvalitě panují důvodné pochybnosti – to vše jsou nepřímé důkazy toho, že Miloš Zeman jedná ve prospěch Moskvy a na úkor země, ve které vykonává prezidentský mandát. Nemluvě o tom, že fakticky přeobsadil i řídí vládu Andreje Babiše, čímž porušuje ústavní pořádek a demokratické principy dělby moci. Dalším z nepřímých důkazů je jeho mezinárodní toxicita. Žádný soudný státník s výjimkou bývalých satelitů Moskvy ho v posledních letech nepřijal ke státní návštěvě.

Eric Drooker

Jsou to všechno důkazy nepřímé, ale je jich tolik, že to stěží může být jen prostá náhoda.

Jak napsal biskup Václav Malý – přišla hodina pravdy Miloše Zemana. Jeho mlčení ve chvíli odhalení teroristického útoku na náš stát, navíc v roli nejvyššího velitele ozbrojených sil, je bezesporu jasnou odpovědí. Nejen nám, občanům, kteří jsme čekali jeho vyjádření na obranu naší země, ale také jeho nadřízeným v Moskvě.

Miloš Zeman je agentem nepřátelské země, která napadla Českou republiku a zabíjela české občany. Je velezrádcem, a jako takový nemůže být nadále v čele státu, jehož občané ho zvolili. Prosíme Parlament, aby konal a žaloval prezidenta republiky pro velezradu. Zbytek ať posoudí soud.