Noční vlci propagují zločinné komunistické hnutí

Ilustrační foto. (Pixabay/Vladvictoria)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/Vladvictoria

Tak se nám po českých a moravských silnicích prohání náhradníci Nočních vlků. Respektive čeští příznivci tohoto ruského motorkářského gangu většinou z Brna, protože ruské originály k nám nepustila covidová pandemie. Jízdou na převážně amerických strojích chtějí prý uctít osvobození naší země Rudou armádou. Proti tomu by se nedalo nic namítat, pokud by šlo o pouhé uctění památky lidí, kteří u nás zemřeli v boji s německými nacisty. I když se nabízí legitimní námitka, že Sovětský svaz k nám v roce 1945 žádnou svobodu nepřinesl, ale novou okupaci, tentokrát komunistickou.

A tady nastává problém, mnozí z těchto motorkářů mají u sebe vlajky bývalého Sovětské svazu s komunistickými symboly rudou hvězdou a srpem s kladivem. Uvědomme si, že SSSR byl hlavním strůjcem komunistických zločinů, které si nacistickými nijak nezadaly. V Leninově a později ve Stalinové říši bolševici zavraždili desítky milionů lidí a miliony vesničanů zemřeli v třicátých letech při uměle vyvolaném hladomoru na Ukrajině. Další miliony byly vězněny v nelidských podmínkách sovětských koncentračních táborů – gulagů.

FORUM 24 (archiv)

Komunistické bezpráví zažila i naše rodina. Můj otec byl za socialismu ve vykonstruovaném procesu odsouzen v roce 1949 na doživotí a v lágrech si odseděl 14 let.

Z těchto důvodů mně vadí dvojí metr našich orgánů činných v trestním řízení. Podle českých zákonů je propagace hnutí směřujících k potlačování lidských práv a svobod, mezi něž platí nacismus a komunismus, trestná. Kdyby někdo na veřejnosti nosil nacistické symboly jako hákový kříž nebo vlajku Třetí říše se svastikou, tak jej okamžitě zatkne první policejní hlídka a dotyčné předměty mu zabaví. To je v pořádku. Jestli se ale noční vlci či jejich příznivci ukazují na veřejnosti s rudými hvězdami či sovětskými vlajkami, tak se nic neděje. A to je špatně, symboly komunismu by na veřejnosti neměly být tolerovány stejně jako ty nacistické.

Nočním vlkům také podle všeho nejde pouze o uctění památky padlých vojáků Rudé armády, ale o propagaci putinovského režimu, který v Rusku utiskuje každého, kdo s ním nesouhlasí. Takový Alexej Navalnyj o tom ví svoje. Noční vlci totiž podporují násilnické jednání Kremlu včetně okupace Krymu a agrese na východní Ukrajině.

Navíc v současné době, kdy se ruská tajná služba GRU dopustila brutálního teroristického útoku proti České republice, považuji takové aktivity přinejmenším za nevhodné.

Autor je středočeský krajský zastupitel za ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]