Noční vlci v Evropě dojezdili. Motorkářský gang by se měl objevit na sedmém sankčním seznamu

Vladimir Putin s Nočními vlky (Kremlin.ru / CC BY 4.0 / Wikimedia Commons)

Vladimir Putin s Nočními vlky | FOTO: Kremlin.ru / CC BY 4.0 / Wikimedia Commons

Prokremelský motorkářský gang Noční vlci nebude moct na základě sedmého balíku sankcí, o kterém jedná Evropská unie kvůli ruskému útoku na Ukrajinu, jezdit do Evropy. Na sankčním seznamu by se měl objevit vůdce gangu Alexandr Zaldostanov, tři jeho společníci i samotný motorkářský klub registrovaný v Moskvě, informuje web EUobserver.

V dokumentu, který má server k dispozici a velvyslanci členských států o něm jednali v pondělí 18. července, se píše, že 69letý Zaldostanov „aktivně podporuje ruskou státní propagandu tím, že veřejně popírá právo Ukrajiny na státnost a vyzývá k denacifikaci a deukrajinizaci země“. 

(Týdeník FORUM)

Na sankčním seznamu Evropské unie by se podle všeho měl objevit také slovenský občan Jozef Hambálek, který je vůdcem evropské pobočky gangu. Slovensko by mu mělo zmrazit majetek a zabránit v přechodu do dalších států sedmadvacítky.

Na sedmém sankčním seznamu je celkem 47 osob. Většina z nich jsou ruští vojenští velitelé, politici a kolaborující Ukrajinci na okupovaných územích. Jedním z cílů sankčního seznamu je také starosta Moskvy Sergej Sobjanin, dva ruští herci obvinění z proválečné propagandy a ruský magnát, předseda představenstva společnosti Rostech Sergej Čemezov.

Evropská sedmadvacítka od únorového začátku ruské invaze na Ukrajinu přijala šest balíků sankcí, jejichž cílem je zejména omezit možnosti režimu prezidenta Vladimira Putina financovat válečnou kampaň. O přijetí sedmého balíku sankcí budou lídři unijních zemí jednat tento týden.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]