Noční vlk Jaroslav Foldyna se bojí klanění landsmanšaftu. Plete si dojmy s pojmy

Jaroslav Foldyna a jeho přátelé z Ruska (ČTK)

Jaroslav Foldyna a jeho přátelé z Ruska | FOTO: ČTK

Poté, co vešlo ve známost, že ruský ultranacionalistický motorkářský gang Nočních vlků se dostal na sankční seznam Evropské unie, byl jedním z prvních, kdo přispěchal se svým prohlášením, jejich tuzemský velký obdivovatel, fanoušek a doslova milovník, poslanec za Okamurovu SPD Jaroslav Foldyna. Ten byl schopen i ochoten se za ně prát, řečeno se Švejkem, „až do roztrhání těla“.

„Sudetoněmecký landsmanšaft bude teď spolu s jejich přáteli v ČR udržovat pietu za oběti Druhé světové války. Tedy jejich soukmenovce,“ napsal na svůj twitterový účet Foldyna, aby jasně naznačil, jak moc se od této chvíle změní. V jeho zvráceném vnímání to vypadá, jako kdyby hroby padlých vojáků přišedších z východu zarůstaly trávou a byly likvidovány.

Prokremelský motorkářský gang Nočních vlků přitom žádnou pietní akci neprovozoval. V jeho podání to byl výraz zpupnosti, nadřazenosti a vyhrožování státům, které měly tu smůlu, že na čtyři dlouhá desetiletí upadly pod křídla imperiálního Sovětského svazu, který je sice zbavil nacistické okupace, ale jen ji nahradil okupací vlastní, která nebyla o moc lepší.

Po letošním únorovém napadení Ukrajiny agresivním putinovským Ruskem je většině lidí, s výjimkou Foldyny a jemu podobných, jasné, že Noční vlci nejsou ničím jiným než pouhými putinovskými loutkami, které klidně pořádají oslavu anexe Krymu, a někteří neváhají bojovat po boku proruských separatistů na východě Ukrajiny.

Šéf Nočních vlků Alexandr Zaldostanov navíc proslul mnoha mírně řečeno „neortodoxními“ prohlášeními. Podle tohoto v kůži zabaleného a na západním motocyklu jezdícího Rusa například „zůstává idolem ruských dějin a nepřekonaným vůdcem Josif Stalin“, kterého zástupci americké demokracie nemají právo odsuzovat, protože „plodí stokrát více zla než on“. Jediným, kdo je aspoň trochu se Stalinem srovnatelný, je podle Zaldostanova Putin, kterého bude sám šéf gangu „chránit tak, aby ho nemohla uštknout žádná zmije“.

Vladimir Putin s Nočními vlky (Kremlin.ru / CC BY 4.0 / Wikimedia Commons)

Další geniální myšlenkou z hlavy motorkářského vůdce přezdívaného Řezník je to, že jiným jménem pro západní země, do kterých tak rád na západním motocyklu, se západním telefonem v ruce a v západním oblečení jezdí, je „globální satanismus“.

Foldyna si tak trochu, jak je v jeho případě poměrně běžné, plete dojmy s pojmy. Představitelé landsmanšaftu do České republiky opravdu nejezdí ve výhrůžných kolonách a nepořádají na hřbitovech halasné show, při kterých se místní prokremelští příznivci a lokální kolaboranti mají chuť prát se svými odpůrci.

A jen pro připomenutí, aby vlastenec a milovník všeho slovanského Foldyna nezapomněl. Čestným členem Nočních vlků je Ramzan Kadyrov, islámský fundamentalista, muslimský radikál a jedna z nejodpudivějších postav současného Ruska. Ale zároveň také velký milovník Vladimira Putina.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]