Noel Gallagher z Oasis se velmi ostře pustil do prince Harryho

Noel Gallagher (alterna2.com/Alterna2)

Noel Gallagher | FOTO: alterna2.com/Alterna2

Starší z bratrů Gallagherů o sobě dal opět vědět. Tentokrát to ovšem nebylo kvůli skupině Oasis, jejímž byl členem, a nejedná se ani o další zprávu o rvačce s bratrem Liamem. Noel se tentokrát, jak informuje deník Independent, velmi nevybíravě opřel do prince Harryho, kterého počastoval několika nelichotivými označeními.

Zpěvák a skladatel populárních Oasis ukázal, že patří mezi ty Brity, kterým se nelíbí, jak se mladší ze synů prince Charlese začal chovat po svatbě s Meghan Markle. Vrcholem bylo pro mnohé odstěhování vévody a vévodkyně ze Sussexu do kanadské provincie Britská Kolumbie.

Eric Drooker

Gallagher se ke „královskému“ tématu a k dobročinným akcím Meghan a Harryho vyjádřil v The Matt Morgan Podcast, kde si skutečně nebral servítky. „Princ Harry, určitě ho nikdo nebere vážně. Je to jen šílené malé dítě,“ řekl třiapadesátiletý hudebník. „Obecně nemám rád prospěcháře, vytáčejí mě,“ dodal.

Když přišla řeč na královskou rodinu, Gallagher ubral. Přesto řekl, že by se do role jejích členů dostat nechtěl: „Jsou docela šílení. Nemají žádný čas si dělat, co se jim zachce.“ Podle známého umělce se nejedná o nic zajímavého. „Své životy tráví v Buckinghamském paláci. Celé nudné dny s nudnými lidmi,“ myslí si.

Že se kvůli svým komentářům na adresu královské rodiny zřejmě nestane rytířem, Gallagher neřeší. „Už jsem byl mimo hru jen tím, že jsem sám sebou,“ řekl rodák z Manchesteru.

Princ Harry se společně se svou chotí zbavili královských výsad i povinností letos v lednu, kdy to oznámili na instagramu. „Chceme se vzdát role ‚předních‘ členů královské rodiny a najít si práci, abychom nebyli finančně závislými, zatímco budeme nadále plně podporovat Její Veličenstvo královnu,“ stálo v prohlášení. Z Buckinghamu přišla očekávaná reakce a Meghan s Harrym byli zbaveni titulu „královská výsost“ a přestali být dotováni z veřejných financí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články