Normalizační cenzor Sládek kritizuje, že nám vládnou komunisté

Sebastian Vadas

Miroslav Sládek se v poslední době začal zase objevovat na veřejnosti. | FOTO: Sebastian Vadas

Miroslav Sládek (SPR-RSČ) letos znovu s republikánskou stranou kandiduje do sněmovních voleb a příští rok se chce pokusit nahradit Miloše Zemana v úřadu hlavy státu. V rozhovoru pro DVTV někdejší normalizační cenzor zkritizoval, že nám vládnou komunisté. Sládek rovněž několikrát zopakoval, že se měli špičky předlistopadového režimu věšet.

„Třicet let po takzvané sametové revoluci kde jsme? Jak je možné, že po revoluci, která údajně měla svrhnout diktaturu a totalitní režim, jak je možné, že v čele jsou komunisté a estébáci? Dovedete si představit, že by třicet let po skončení druhé světové války byl německým kancléřem třeba Heinrich Himmler nebo něco takového? To přece nejde tohle,“ řekl pro DVTV Miroslav Sládek, který před rokem 1989 působil jako normalizační cenzor v Českém útvaru pro tisk a informace (ČÚTI). Sám Sládek se přitom sám pokoušel hned dvakrát vstoupit do KSČ, ale pokaždé byl odmítnut.

„Já prosazuji a propaguji ten názor, který jsem měl kdysi dávno, a to nejenom po listopadu 89, protože já jsem třeba v roce 1968, když jsem byl na gymnáziu, tvrdil, že je zapotřebí ty špičky pověsit, jinak se ta revoluce zvrtne. Koneckonců, to není nic nového,“ prohlásil rovněž Sládek, který tvrdí, že má už 40 000 podpisů na podporu své prezidentské kampaně. Svou kandidaturu na prezidenta ovšem dále podmiňuje vstupem republikánů do sněmovny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner