Norský masový vrah Breivik vyhrožuje hladovkou a smrtí

Flickr

Masový vrah Breivik se svým manifestem | FOTO: Flickr

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který při atentátu a následném masakru zavraždil v červenci 2011 celkem 77 lidí, si stěžuje na podmínky vězení, vyhrožuje hladovkou, kterou prý bude držet do té doby, než zemře. Informoval o tom web thelocal.no.

Breivik a jeho právník zaslali norským a švédským médiím dopis, ve kterém si stěžují, že od 2. září se změnily podmínky ve věznici Skien, kde si vrah odpykává trest 21 let vězení (v Norsku neexistuje trest smrti). Prý žije na samotce, celu může opustit pouze na jednu hodinu denně a dozorci s ním omezeně komunikují jen přes otvor ve dveřích. Podle Breivika je to „nehumánní“ zacházení a musel kvůli němu přestat korespondenčně studovat na univerzitě v Oslu.

Absurdní je, že si stěžuje právě vrah Breivik, který brutálně a promyšleně zabil takové množství lidí.

repro: net NYT

Jeho právník Øystein Storrvik zažaloval proto norský stát za porušování lidských práv v zastoupení svého klienta. A potvrdil, že Breivik se chystá k hladovce, ve které hodlá, pokud se podmínky ve vězení nezmění, vydržet až k smrti. „Napsal mi, že ty podmínky už nemůže snášet,“ sdělil Storrvik deníku Dagbladet.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner