#notinmyname: Muslimové protestují proti pařížskému teroru

Eric Drooker

Muslimové po celém světě se snaží dát najevo, že ve jménu jejich víry se útoky ve Francii rozhodně nestaly. Tisíce lidí na Twitteru sdílejí příspěvky s hashtagem #notinmyname, někteří přidávají svou fotografii. Odmítají tak násilné činy teroristů, kteří jsou stejné víry jako oni: muslimové. Pro tyto obyčejné lidi ale islám rozhodně neznamená vraždění nevinných lidí. Kampaň začala již před několika týdny, kdy se lidé snažili vyjádřit, že je rozhodně nezastupuje Islámský stát, za poslední dva dny ale přibyly desítky tisíce příspěvků.

Twitter

Letos v únoru se ke kampani přidali také čeští muslimové s prohlášením: „Jako muslimové žijící v České republice důrazně odsuzujeme násilí páchané ve jménu islámu a jasně se od něj distancujeme. Věříme, že tragédie a zločiny, které se ve jménu islámu dějí, včetně nedávných útoků v Paříži, nejsou součástí našeho náboženství. Přejeme si, aby česká společnost slyšela náš hlas a znala náš odmítavý postoj. Lidé zneužívající islám k dosažení svých cílů nejednají naším jménem a zde je naše veřejné vystoupení proti nim.

Kampaň vymyslela londýnská nadace Active Change Foundation a jejím cílem je motivovat muslimy k odsouzení terorismu prostřednictvím sociálních sítí. Ty momentálně útoky žijí. Statisíce uživatelů Facebooku si francouzskými národními barvami přebarvilo své profilové fotografie, na Twitteru se vlajky Francie objevují spolu s hesly #JeSuisParisien (Jsem Pařížan) a #PrayForParis (Modleme se za Paříž).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner