Nová agenda antivaxerů: všichni proti migraci, ať žije Putin

Ruský prezident Vladimir Putin (Adobe Stock)

Ruský prezident Vladimir Putin | FOTO: Adobe Stock

Odchází covid a do hrobu dán, siroty po něm zůstaly. A přicházely každého rána a nové téma hledaly. Nyní se vše vyřešilo. Protivakcinační fronta, která díky slábnutí epidemie nemá proti komu bojovat, si již poradila. Místo popírání koronaviru a boji proti očkování budou antivaxeři popírat Putinovu agresivní politiku vůči Ukrajině a bojovat proti migraci.

Známý antivax aktivista Patrik Tušl měl ještě před měsícem o svých aktivistických cílech úplně jasno. „23. 1.: Výzva na úterý 25. 1. 2022!!! Všichni v úterý před sněmovnu, jinak nás zničej!!! Teď je ten pravý čas zabojovat a vyřvat si svobodu!! Děkujeme za dobrovolnou finanční podporu: 14****0002/***0,“ vyzýval.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Antivaxerství však nyní hrozí hluboká existenciální krize. Za chvíli bude společnost na covid pohlížet jako na nemoc, kterou onemocní jen neočkovaní hlupáci – stejně jako na kapavku, kterou někdo přinesl z hampejzu poté, co se tam oddával radovánkám bez ochrany. Každý svého štěstí strůjcem. A tak demonstrace proti očkování, případně proti (stejně končícím) epidemickým omezením už demonstranty ani televizní štáby nepřitáhne. Ten nejstatečnější antivaxer, co chodí obtěžovat před domy lékařů, to ale rozsekl s elegancí antivaxerům vlastní: už nebude popírat nebezpečnost covidu, ale Putina. V sobotu na svém facebookovém profilu přinesl zásadní informaci: Stavím se na stranu Ruska!!!

Pes až zas tak moc nechcíp

Na webu firmy S.O.S. DEKORACE, s. r. o., najdeme mnoho zajímavého. Je v češtině, ruštině a angličtině. Adresa pro Rusko: Ligovskiy prospect 274, St. Petersburg 196084, Russian Federation. Výkonný ředitel je dle webu pan Jakub Olbert a je to ten samý, co mu Chcípl pes. Na zaslané dotazy bohužel pracovníci firmy, co mají na webu telefon, neodpověděli. Ale nejde o shodu jmen, pan Olbert má na tom webu fotku a vypadá stejně jako na facebooku. Společníkem firmy byl dle justice.cz pan Jakub Olbert do 25. února 2016. Nyní je společníkem Bert Group s. r. o. Jejím jednatelem i společníkem je dle rejstříku Jakub Olbert.

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roman Black Černý a Michal Hošek)

On sám obvykle vystupuje jako vládními protiepidemickými opatřeními existenčně zruinovaný hospodský. Zde ve firmě se ale dočteme: „Naše práce nám přináší radost a vědomí, že po nás něco zůstane, něco krásného, co potěší oko a duši lidem okolo nás. Věřím, že potěšíme i vás.“ Jakub Olbert, výkonný ředitel.

Ač dle svého vystupování v médiích prý dostal díky epidemii pěkně ekonomicky na frak, na webu firmy, kde je ředitelem, se chlubí: „Rok 2019 přinesl mnoho pozitivních změn. Nová hala, která pojme sklad a 1000 palet, ale i veškeré technologie, nám ušetřila mnoho místa. Je to díky skladování do výšky 10 m. Regálový systém, který je poloautomatický, pomáhá a zjednodušuje práci. Další významná změna přišla s novým logem společnosti. Po 23 letech jsme posunuli ručně malované logo k větší jednoduchosti a dynamice. Nyní jsme významným dodavatelem v oblasti eventů, scénografie a reklamních objektů. Rok 2020 se nese v duchu inovací. Navzdory krizi naše firma přidává na obrátkách i v dalších odvětvích, jako jsou návrhy, výroba a realizace veřejných dětských hřišť, dřevostavby nebo zážitkový marketing.

Takže pana Olberta epidemie asi zničila jen částečně.

A co řadoví?

Od prázdného účtu bez profilové fotky z takových chodívají buď nadávky, anebo občas i velmi cenné tipy od někoho, kdo chce být opravdu anonymní – mi přišel link na YouTube video kanálu. „MAP-informace o politice a politicích, našim cílem je informovat o tom, co před voliči politici a média tají.“ Nějaký muž tam do kamery mluví o Rusku a ukrajinských agresorech.

Jen pár titulků toho kanálu: „Putinova lekce Kuřaty Londýnu! US Chicken diplomacy díky Bruselu naruby Nozsky Agroferta Šok! Žně pro Neziskovky na Ukrajině! 380 miliard nestačilo! Požadavek na další miliardy!“ A po chvíli otevírá další téma, které se teď stane motivem antivaxerů: „EU Brusel požaduje zvýšení imigrace! EU 11. 2. v Africe slavnostně otevřela 1. imigrační úřad EU! EU jásá! Že Fiala a Heger to konečně podepsali! Pakt Velké čtyřky o přerozdělování migrantů.“

Ano, vážení čtenáři, příštím tématem antivaxerů bude samozřejmě imigrace.

Tomio Okamura SPD

Kromě podpory soudruha Putina a ruské agresivní zahraniční politiky největší bojovníci proti pandemickým omezením – například hlava strany, která kvůli obstrukcím kolem pandemického zákona nejí a nespí – oživuje v Čechách vždy aktuálního imigranta na té nejvyšší úrovni, přímo v ústech poslance. Tomio Okamura na facebooku píše: „Povinné přerozdělování migrantů je zpátky. Eurokomisařka pro vnitřní věci Ylva Johanssonová řekla, že členské země s tímto přístupem ‚povinné solidarity‘ souhlasí a atmosféra na zasedání byla ‚velmi pozitivní‘! Hnutí SPD vyzývá vládu Petra Fialy, aby tento plán EU veřejně odmítla! Hnutí SPD přerozdělování imigrantů naprosto odmítá. EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe! Vyzýváme vládu Petra Fialy, aby tento návrh jednoznačně odmítla!“

To, že se budou antivax propagandisté stavět na stranu Ruska, se dalo čekat. Deprivanti a troublemakeři, co se chytili antivax hnutí, protestují pro protest sám, ne proti něčemu. Takže si vždy snadno najdou cíl, proti kterému budou chodit hulákat a mlátit do policistů. Vzhledem ke svým kognitivním kapacitám však antivaxeři nepochopili, že kolem té imigrace je jiná situace než v roce 2015. Letos nehrozí, že by se sem přes Balkán a Středozemní moře valila ekonomická migrační vlna z blízkovýchodní islámské země. Dnes, jak to bohužel vypadá, budou utíkat na a přes naše území Ukrajinci prchající před Putinovými tanky. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com