Nikde na světě, možná s výjimkou nějakého pouštního emirátu, není možné, aby noviny přinesly třístránkový rozhovor s vlastním majitelem, který je zároveň předsedou vlády. Takovou trapnost žurnalistiky totiž nedovoluje lidská soudnost.

Pouze zaostalé orientální despocie, sultanáty a emiráty mohou být postaveny na myšlence, že sultánovi či emírovi, v češtině bychom řekli prostě vládci nebo knížeti, patří všechno, a tudíž si může dovolit všechno. Patří mu veškerá ropa pod zemí, veškerá sůl z moře a veškerý písek na poušti. A proto i noviny nebo televize, které jsou emíra, seznamují lid s emírovými myšlenkami.

Česká republika ve svém procesu sebezhanobení a sebezesměšnění, kterému se oddává již pátým rokem, dospěla do stavu, že už je vlastně docela normální, když předseda vlády Andrej Babiš nechá sám se sebou připravit ve svých vlastních novinách rozhovor, který předstírá normální rozhovor normálních novin s normálním premiérem. A v tomto rozhovoru ze sebe dělá oběť tajemného spiknutí a ukřižovaného mesiáše.

Přitom normálního na té situaci není nic. A už vůbec ne to, že takový projev naprosté stupidity, společnost považuje za normální.

Vrcholným kouskem této smrduté šaškárny je otázka pana redaktora Koláře svému vlastnímu zaměstnavateli, zda by přísahal na život svých dětí, že nespolupracoval se Státní bezpečností. A teď se podržte! Pan Babiš odpoví, že ano. To jste nečekali, že…

Takže náš předseda vlády, majitel Mf DNES, monopolní výrobce bionafty z řepky olejné, majitel reprodukčních klinik, výroben hnojiv, jatek a uzenářství a také náš největší zemědělec, který hospodaří na opuštěné půdě mj. po obětech holokaustu a zlikvidovaných sedláků z doby komunismu, za což pobírá evropské dotace, se Státní bezpečností určitě nespolupracoval, protože přece přísahal na život svých dětí. Protože kdyby lhal, tak by ty děti zřejmě okamžitě zasáhl blesk.

Je mi líto papíru, na který byla tato stupidita vytištěna.

Právě v době, kdy vycházejí v dříve svobodných novinách takovéto rozhovory, potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás a předplaťte si Revue FORUM ZDE.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora