Nová hejtmanka Pecková přinesla končící Pokorné Jermanové kytici. A co píše Babišova iDNES? Že Jermanová dala květiny Peckové

Středočeská hejtmanka Pecková s kyticí pro svou předchůdkyni Pokornou Jermanovou (Petra Pecková)

Středočeská hejtmanka Pecková s kyticí pro svou předchůdkyni Pokornou Jermanovou | FOTO: Petra Pecková

Novou hejtmankou Středočeského kraje byla v pondělí 16. listopadu zvolena Petra Pecková ze Starostů a nezávislých. Na ustavující jednání přišla s kyticí pro nyní tedy již bývalou hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou z ANO. V holdingovém vydavatelství MAFRA to ale pojali po svém. „Nová hejtmanka Pecková přebírá funkci a kytici od své předchůdkyně,“ napsali k fotografii.

Starostka města Mnichovice u Prahy a někdejší televizní reportérka Petra Pecková byla do čela kraje zvolena 50 hlasy z 65 středočeských zastupitelů. Tedy všemi hlasy nové vítězné koalice složené z ODS, Pirátů a Spojenců, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení. Zástupci hnutí ANO, které jako jediné skončilo v opozici, se zdrželi hlasování. Na včerejším jednání nová šéfka kraje popřála odcházející hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové hodně štěstí v osobním životě a předala jí kytici.

V článku na webu iDNES z vydavatelství MAFRA premiéra Babiše, nyní formálně ve svěřenských fondech, pod fotografií obou dam s květinami ovšem čteme něco docela jiného. Píše se tam: „Nová hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková přebírá funkci a kytici od své předchůdkyně Jaroslavy Pokorné Jermanové. (16. listopadu 2020) Autor: Michal Šula, MAFRA.“

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Trochu to připomíná vtip ve známém stylu Rádia Jerevan. „Je pravda, že Pokorná Jermanová darovala na rozloučenou kytici Peckové? ANO, to je naprostá pravda, jenom s tím drobným rozdílem, že Pecková dala kytici Jermanové.“ Článek vyšel v pondělí 16. listopadu před polednem, dnes, 17. listopadu, po 24 hodinách, v době publikace tohoto textu, je tam tato informace stále beze změny, opravy či omluvy ke čtení.

„Kdo má květinu? Já mám květinu. Komu ji dávám? Paní Pokorné Jermanové. Co píše iDNES? Opak. Ale tak nebuďme malicherní,“ napsala nově zvolená šéfka Středočeského kraje na svou facebookovou stránku.

„A to jsou ty detaily, co dělají kompletní příběh. Dokonalost,“ komentuje ironicky jeden z diskutérů na facebookové stránce nastupující hejtmanky Peckové, zatímco jiný ilustruje celou věc fotografií z demonstrace, na níž je vidět transparent s nápisem „Lhal Babiš včera? ANO. iDNES.“

A tak je to u nich se vším. I ta nejmenší zprávička ukazující ANO a Babišovy věrné v dobrém světle se počítá. I kdyby to ve skutečnosti bylo úplně obráceně. Vždycky přece někdo uvěří. Dokonce i tomu, že pan premiér média z Mafry vůbec neovládá a nemá na ně sebemenší vliv.

Autorka je řadovou členkou TOP 09.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články