Nová konspirační teorie: Putin byl zavražděn a nahrazen dvojníkem. Prý to říká exmanželka

repro: http://korespondenr24.blogspot.cz

Milovníci konspiračních teorií musí zajásat. Na ruských serverech – a také na jednom polském – koluje text, z kterého by se dala vytvořit aspoň zábavná povídka, ale možná i film s Danielem Craigem v dvojroli.

Dozvídáme se: Zmizení Ljudmily Putinové je vysvětleno. Bývalá manželka ruského prezidenta nevstoupila do kláštera a neopustila zemi. Žena byla zabita poté, co odhalila tajemství života Vladimira Putina, když už nebyla schopna snášet smutek kvůli svému manželovi. Vyprávěli o tom blízcí přátelé Vladimira Putina. (Tady není text úplně jasný, když se dále tvrdí, že paní Putinová uprchla za hranice.)

Vladimir Putin zemřel a byl nahrazen dvojníkem, který dál vládne zemi. Kdo za touto ideou stál, není známo. Tuto zprávu sdělila Ljudmila Putinová v černém šátku. (Údajně šlo o interview pro německé noviny, které se pak neodvážili publikovat.) Vyprávěla to, co lidé neměli vědět. Po tomto sdělení žena zmizela a nakonec se ukázalo, že byla zabita.

Server pak cituje údajnou jak manželku, jak říká, že už se nemůže koukat na to, co se děje pod Putinovým jménem. „Jsou to strašní lidé. Nezastaví se před ničím. Obávám se, že teď zabijí mě a mé dcery, stejně jako zabili jeho. Naši rodinu nebylo možné nazvat ideální. Když jsem se vdala, byla jsem zamilovaná do důstojníka – rozvědčíka. Ale realita byla úplně jiná. Putin byl hnusný, krutý, tyran. Nikdy se mnou nepočítal, prostě si nevšiml mé existence.

„O několik dní později přišel jeho první… dvojník. Později jsem se dozvěděla, že vražda Vladimira byla připravena předem. Odstranili ho tehdy, když byl dvojník prakticky připraven zaujmout jeho místo. Navenek byl samozřejmě velmi podobný Putinovi – byla jsem ohromena. Ale byl to úplně jiný člověk. Nějak se jim podařilo vypátrat dívky (tzn. její dcery, pozn. aut.). Já jsem dostala ultimátum. Buď bud hrát roli manželky, nebo já a moje dcery už nebudeme žít. Neměla jsem na vybranou. Nejdřív jsem se snažila uniknout veřejným akcím. Rozrušující mediální pozornost, intriky a klepy – to vše mě znechucuje. Ale předstírat manželku jiného muže bylo ještě horší. Takže připravili dvojnici i za mě. Kdybych řekla něco, co neodpovídalo scénáři, aby bylo možné zahladit zmatek. Kdyby měli čas dovést dvojnici do více méně úspěšné podoby, byla bych už dlouho mrtvá. Jako zázrakem se nám podařilo uniknout. Ze zřejmých důvodů nemohu jmenovat lidi, kteří nám pomohli zkrátit toto hrozné představení a uniknout. ‚Rozvod‘ byl mým vysvobozením. Teď žiji v zahraničí a jsem v pořádku. Je pro mě ale hrozné vidět, co se děje v Rusku. Lidé, mějte rozum! Budete žít jako žebráci, stěží vyjdete s penězi, protože vás nemilosrdně okrádají a podvádějí. A teď je to otázka přežití domorodých obyvatel Ruska. Pokud se nechcete přestat bát a budete ignorovat, co se děje v zemi – nechcete žít.“ To byla prý poslední slova Ljudmily Putinové.

Tak nic nového pod sluncem. V 17. století mělo Rusko hned čtyři cary, kterým se říká Lžidimitrij I. až Lžidimitrij IV., kteří se vydávali za careviče a za sebe navzájem atd. Země neomezených možností. Ale co, jak se z počátku říkalo, Putin nebo Rasputin, je to jedno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner