Nová senátorka Zwyrtek Hamplová začíná úřadovat. Šíří proruskou petici proti „ukrajinizaci“

Jana Zwyrtek Hamplová (ČTK / Glück Dalibor)

Jana Zwyrtek Hamplová | FOTO: ČTK / Glück Dalibor

Šiřitelka dezinformací, odpůrkyně očkování volající po vystoupení z EU i NATO, účastnice proruských demonstrací, advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, se v posledních volbách do Senátu PČR stala senátorkou za obvod Kroměříž. A přestože do křesla v horní komoře parlamentu ještě fakticky neusedla, dává už o sobě vědět. Aktuálně peticí s názvem „Zabraňme ukrajinizaci českého školství!“. Dává tak jasně najevo, jaká bude její agenda v českém zákonodárném sboru.

Na své facebookové stránce nazvané „Jana Zwyrtek Hamplová fanpage“ uvádí novopečená senátorka video, na němž předsedkyně antisystémového proruského hnutí Aliance národních sil (ANS) Vladimíra Vítová propaguje petici proti údajné „ukrajinizaci“ českého školství. Ke zhlédnutí ho Zwyrtek Hamplová doporučuje slovy: „Podporuji tuto otevřenost! Určitě si poslechněte.“ O jakou „otevřenost“ se tedy má jednat?

Jana Zwyrtek Hamplová (Jana Zwyrtek Hamplová, se souhlasem)

Tak předně je tu název vyzývající k obraně před něčím, co se nejenže neděje, ale pochopitelně ani neplánuje. Zní: „Zabraňme ukrajinizaci českého školství! Jsme národem Komenského, nikoli Zelenského!!!“ V textu petice (na dezinformační obsah neodkazujeme, pozn. red.) se pak mimo jiné píše: „Ukrajinským reformám školství v době vlády prezidenta Zelenského a jeho ministrů hrozí výrazná ideologická politizace. Je snaha Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR vedena a motivována tzv. záměrnou ukrajinizací naší společnosti?“

A dále: „Chce snad naše vláda vychovat z našich dětí bezduché stádo nevzdělaných, zfašizovaných, a tudíž snáze manipulovatelných a ovladatelných duchovně prázdných bytostí, pro které bude místo jen v montovnách anebo na Evropskou unií nově plánovaných bojištích?“ Petice na závěr odkazuje na dezinformační video dokládající údajně „fašizující výchovu na ukrajinských školách“ uvedené titulkem „V nacistické škole na Ukrajině“.

Signatáři pak na stránce petice uvádějí komentáře jako: „Podepisuji, protože nechci prožívat úpadek a zánik národa českého, československého.“ Nebo: „Slova jsou už skoro zbytečná. Až teď jsem plně pochopil, že u zrodu asi každého fašizmu je satanismus…“ Případně: „Ať si je Rakušan s kund*lízkem Fialou odstěhuje třeba někam na ostrov a tam je může učit třeba i haberšpersky. Jiný rakušan, Hitler, by čuměl, jak nás HAVLOIDNÍ FAŠISTI za 32 let od protistátního listopadového převratu z roku 1989 dokázali dostat do jeho původních plánů!!!“

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Mezi členy petičního výboru je pod peticí kromě Vladimíry Vítové, předsedkyně Aliance národních sil, uveden rovněž předseda nacionální strany Národní demokracie, známý antisemita a neonacista Adam Benjamin Bartoš, v roce 2018 pravomocně odsouzený za popírání a schvalování genocidy, podněcování nenávisti a hanobení národa. Hnutí ANS má v programu vystoupení ČR z Evropské unie i ze Severoatlantické aliance a je např. pro znovuzavedení povinné vojenské služby. Ve sněmovních volbách v roce 2021 získalo 0,09 procenta hlasů. Do voleb ho stejně jako do těch minulých vedla Vladimíra Vítová.

Na webu Aliance národních sil najdeme i anotace na pravidelný pořad rádia Svobodný vysílač, jednoho z nejznámějších dezinformačních médií v Česku, kde Vítová účinkuje spolu s místopředsedou ANS Markem Adamem. To je učitel dějepisu z gymnázia v Soběslavi, na kterého poslanec Pavel Klíma (TOP 09) v dubnu tohoto roku podal trestní oznámení pro veřejné tvrzení, že Rusko na Ukrajině neprovádí agresi, ale snaží se osvobodit oběti genocidy.

V upoutávkách na další pořady této dvojice například čteme: „Hodlá vláda P. Fialy vyhladit český národ? Novinky z antiruské a nacifikující se ČR a EU…“ Nebo: „Těší se ,naše‘ ASPEN vláda na to, až nás ovládne WHO?“ A tak dále, a tak podobně.

Nově zvolená senátorka Jana Zwyrtek Hamplová se tedy pustila do práce a potvrdila občanům České republiky, jakým směrem se bude její působení v zákonodárném sboru ubírat, jaké lidi a jaká uskupení pokládá za hodné naslouchání a doporučuje k následování.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články