Nové číslo Revue FORUM: Jak si národ ušil roušky

Eric Drooker

Na obálce aktuálního čísla Revue FORUM najdete obraz Bedřicha Dlouhého s názvem Krajkář. Odkazujeme tím na to, že si Češi ušili roušky, které jim nedodala vláda Andreje Babiše. A ptáme se, zda je to opravdu důvod jen a pouze k hrdosti (jak to nyní prezentuje marketingový tým našeho premiéra), nebo třeba k zásadní nespokojenosti a odporu. Národ si ušil roušky, ale jeho vláda ho nechala ve štychu.

Bude po koronaviru ještě svoboda? I tím se zabýváme v hlavním tématu Revue FORUM, kde nám právníci odpovídali na otázku, zda vláda měla právo v rámci nouzového stavu zavírat hranice a neumožnit lidem vycestovat. Jde o zásadní zásah do práv a svobod občanů.

OBJEDNÁVEJTE ZDE

Ekonomové Radovan Vávra, Radek Špicar a Petr Zahradník s námi mluvili o ekonomické budoucnosti. I to je totiž důležitá otázka současnosti, protože krizová opatření nakonec povolí a život půjde dál, musíme se ale ptát, jakým způsobem. Bylo by pro nás lepší mít euro? Jaká bude hospodářská krize, pokud přijde? Čtěte v Revue FORUM!

Přinášíme také velký rozhovor se senátorem Pavlem Fischerem, a to zejména o Číně, kterou dnes naši státní představitelé tolik velebí. Senátor má ale jasno o tom, že se jedná o nebezpečnou totalitní zemi.

V aktuálním čísle najdete komentář známého novináře Jiřího X. Doležala s titulkem „Nenávist za časů cholery?“ a jedinečnou fotoreportáž Jana Šibíka z prázdných ulic Prahy s mrazivě krásnou atmosférou.

Věnujeme se také roli Evropské unie během koronavirové krize, shrnuli jsme nejdůležitější události uplynulých týdnů včetně absurdních výroků Andreje Babiše a místo zbylo i na legraci: ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dopadl v rubrice Satyrovo forum stejně jako v SuperStar.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]