Nové dno MF DNES: Vystrčil je prý trapný a Petr Kolář se na to musí dívat

ATEO

Mafra, mediální dům ze svěřenského fondu Andreje Babiše | FOTO: ATEO

Znáte ten pocit, kdy si čtete noviny a čtete něco příšerně propagandistického, až prolhaného? Třeba článek v novinách předsedy vlády, kde pracují bizarní lidé, vykládají neuvěřitelné věci, a vy tak nějak dumáte, jestli to ještě myslí vážně, nebo už je to nějaký hodně ujetý způsob zábavy. Začnete mít pocit, že byste se nejraději propadl do země. Ze směsi studu a trapnosti si začnete zakrývat oči. Přitom mezírkou mezi prsty přeci jen čtete, jestli „to“ ještě pokračuje a jak to asi skončí… Tak takové nějaké pocity mám při čtení článků Babišova redaktora Petra Koláře v naprosto zničené Mladé frontě DNES.

Výše uvedený text je parafrází naprosto neuvěřitelného článku Petra Koláře. To je muž, který poté, co Babišova vláda získala v roce 2018 důvěru, vedl se svým zaměstnavatelem-premiérem neskutečný rozhovor, za který by se nemusel stydět zaměstnanec Rudého práva. Tady je plné znění použitého odstavce:

FORUM 24

„Znáte ten pocit, kdy sedíte na pohovce před televizí a sledujete něco příšerně kýčovitého až trapného? Třeba reality show, kde vystupují bizarní lidé, vykládají neuvěřitelné věci, a vy tak nějak dumáte, jestli to ještě myslí vážně, nebo už je to nějaký hodně ujetý způsob zábavy. Začnete mít pocit, že byste se nejraději propadl do pohovky. Ze směsi studu a trapnosti si začnete zakrývat oči. Přitom mezírkou mezi prsty přeci jen sledujete, jestli „to“ ještě pokračuje a jak to asi skončí… Tak takové nějaké pocity mám při pozorování cirkusu okolo návštěvy Tchaj-wanu předsedou Senátu Milošem Vystrčilem.“

Toto napsal Kolář, který taktéž v textu používá proti primátorovi Zdeňku Hřibovi to, co měl údajně říci před Kolářovou kolegyní, která je na Tchaj-wanu, u oběda. Tedy off record. Víte, co novináři s off record sděleními nedělají? Nezveřejňují je. Jiné je to samozřejmě u zaměstnanců holdingu Agrofert.

Mladá fronta DNES se pustila do boje proti předsedovi Senátu ze dvou důvodů. Tak zaprvé má úspěch. Ten se neodpouští, a to zejména ne v Agrofertu, protože jeho majitel žádný úspěch nemá a píše se o něm pouze v souvislosti s tím, že krade a podvádí. A zadruhé je tu Senát, ta instituce, v níž už zase hnutí ANO nebude mít úspěch. Smůla. Ovšem Petr Kolář úspěch má – našel nové dno. Gratulujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner