Nové svědectví: Přivezu Sputnik a zachráním ČSSD, řekl Netolickému Hamáček

Předseda ČSSD, ministr vnitra Jan Hamáček  (ČTK)

Předseda ČSSD, ministr vnitra Jan Hamáček | FOTO: ČTK

Kauza „tajemné cesty“ Jana Hamáčka do Ruska se dál rozrůstá. S novými informacemi přišly Seznam Zprávy, které přinášejí svědectví Hamáčkova stranického kolegy, pardubického hejtmana Martina Netolického. Ten s Hamáčkem o cestě do Ruska údajně mluvil. Co řekl tento původně utajený svědek, který však následně rozhovor s Hamáčkem potvrdil? Hamáček se mu prý svěřil se svým plánem letět do Moskvy pro vakcíny Sputnik V výměnou za mlčení o Vrběticích. Údajně se tím chtěl blýsknout před svými voliči.

Hamáček se podle Seznam Zpráv před Netolickým pochlubil svým plánem, že zajistí vakcíny Sputnik V, s jejich pomocí proočkuje Českou republiku a získá tím voliče pro sociální demokracii.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) (Tony Havlík / FORUM 24)

Netolického si prý po předchozím víkendovém sjezdu pozval ve čtvrtek 15. dubna na desátou hodinu dopolední na ministerstvo vnitra.

Téhož dne později odpoledne se sešel na schůzce se šéfy tajných služeb a policie a konzultoval s nimi stejný plán.

Bylo to v době, kdy Jan Hamáček už – přinejmenším více než týden – věděl, že za sedm let starými výbuchy zbrojního a muničního skladu ve Vrběticích stojí ruská vojenská rozvědka GRU, a přesto cestu do Moskvy plánoval.

„Já jsem se ho na to ptal a on říkal: Přivezu milion Sputniků a mám to tam všechno domluvený,“ sdělil v rozhovoru s reportérem Jankem Kroupou Hamáčkův stranický kolega Netolický.

Hamáček později na zjištění reagoval na twitteru. „Co tam máte dál, pane Kroupo. I váš utajovaný svědek Martin Netolický říká, že jsem žádnou vlastizradu neplánoval,“ napsal.

Hejtman Netolický nakonec informaci o schůzce s Hamáčkem potvrdil pro ČTK. „To, co tam je napsáno, je pravda, já se k tomu víc vyjadřovat nebudu. Mne se ta kauza netýká a odpovídat mají jiní, ne já,“ řekl Netolický.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]