Novinář Josef Klíma odmítá nominaci na vyznamenání. Nechce ho od Zemana

archiv F24

Josef Klíma v rozhovoru pro FORUM 24. | FOTO: archiv F24

Poslanci v pátek navrhli na vyznamenání novináře Josefa Klímu. Jenže ten nominaci odmítá. Důvody uvádí jasně. Ve zkratce jde o Miloše Zemana. Klíma případné vyznamenání nechce z jeho rukou. Svůj postoj Josef Klíma přiblížil Seznamu.

repro YT

„Samozřejmě, že mě potěšilo, že poslanci konečně navrhli nějakého novináře. Cítím to jako čest. Ovšem z rukou prezidenta Miloše Zemana ji nemohu přijmout. Už proto ne, že jsem novinář a jsem nositel Ceny Ferdinanda Peroutky a on (Zeman) ani po těch letech, kdy Ferdinanda Peroutku naprosto nespravedlivě napadl, se nedokázal omluvit,“ sdělil Seznamu Josef Klíma.

Jako další důvody uvedl to, že Miloš Zeman neustále napadá novináře a nesouhlas s kroky Zemana, kterými nedělá dobrou reklamu České republice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner