Novinář Přibil soudí, že on a Babiš jsou dvě mouchy určené k zabití jednou ranou

(FB/F24)

Novinář Marek Přibil včera na svém Facebooku zveřejnil tento text: „Žádný živý spis (míněna je kauza Berreta) jsem nikdy panu Babišovi nepředal; nedisponuju jím.

Je to dezinformace, daná naprostým vytržením nahrávek z kontextu a jejich sestříháním.
Zároveň opakuji, že jsem nikdy pro ČSSD nepracoval a pana Babiše nenahrával. Mým zaměstnavatelem byla Mafra, a. s.

V mém případě jsou nadto tyto nahrávky do značné míry likvidační. A jsem tudíž přesvědčen, že byly namířeny nejenom proti panu Babišovi, ale i mé osobě (zabít dvě mouchy jednou ranou…).
Pracovně jsem se (ještě coby novinář) zabýval předně soc. dem., potažmo Chovancem a resortem vnitra.
Marek Přibil, 9. května 2017“

No tak dejme tomu. Ale pořád nám nebylo vysvětleno, proč Marek Přibil za Babišem chodil a o něčem se s ním radil.
Stejně tak by samozřejmě bylo zajímavé, pokud to nebyl Marek Přibil, kdo je schopen v Babišových komnatách pořizovat nahrávky. Pokud máme nyní jen několik sestříhaných minut ze tří nahrávek, jen prostý jedinec by si myslel, že není mnoho jiných nahrávek, kde Babiš mluví s jinými lidmi o dalších zajímavých věcech. Pokud ano, je jen otázka času, kdy se to vynoří.

Byť sestříhané, co tedy podle Přibila chybí? A proč Babišovi nabízí spis, který prý nemá, a sděluje, že má kopie? Kopie čeho, když nic nemá?

Pokud jde o to, že někdo se chtěl novináře zbavit, zní to trochu naivně. Novináře se lze zbavit jen fyzickou likvidací, jinak se se svými složkami přesune do jiného média, nebo třeba jen ke svému počítači, načež zloduchům zavaří. Pořád ještě nejsme v Rusku. tak zle snad není.

Je tady ale ještě jedna věc, která je patrná těm, kdo ty nahrávky slyšeli. Jak se říká v jedné socialistické veselohře v manželské hádce: „Ale ten tón! Ten tón!“

Marek Přibil totiž mluví sladkým, měkkým, vemlouvavým a úslužným hlasem. Přímo vidíme ten předklon a kývání a odezírání ze rtů mocného pána vší řepky a všech hnojiv. Je to něco, co psaný text nezachytí, ale tady je to zjevné na první poslech.

Přibil je samozřejmě současně i oběť, malá ryba byla vyhozena z akvária a velcí žraloci hodlají pokračovat dál.

Zabít dvě mouchy jednou ranou? Ale Babiš pořád ještě není moucha. Je to savec a pořád saje a vysává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]