Novinář z Práva odchází k Babišovi. Už léta mu v novinách dával exkluzivní prostor

Andrej Babiš objímá marketéra Marka Prchala ve volebním štábu ANO v roce 2017 (ČTK)

Andrej Babiš objímá marketéra Marka Prchala ve volebním štábu ANO v roce 2017 | FOTO: ČTK

Zástupce šéfredaktora deníku Právo Jan Rovenský odchází ze svých domovských novin. Kam? K Andreji Babišovi. Jako novinář tedy končí a přechází do týmu k Marku Prchalovi a dalším. Je ovšem dobré připomenout, že pan Rovenský předsedovi vlády pomáhal již několik let.

Od počátku roku 2018 vedl Jan Rovenský s Andrejem Babišem celkem 56 rozhovorů, které vyšly na titulní straně deníku Právo, a poté taktéž na hojně navštěvovaném webu Novinky.cz. Rovenský dával Babišovi exkluzivní prostor k obhajobě téměř čehokoli. Člověka někdy až zaráželo, že deník Právo nepatří do holdingu spolu s deníky MF DNES a Lidové noviny. Tak teď už víme proč.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

A co pan Rovenský vydával? Skvělou ukázkou práce ve prospěch PR předsedy vlády je listopad 2018. Když se  soustředíme jen na titulní stranu, zjistíme, že 3. listopadu tam vyšel rozhovor Babiš: Migrace není lidské právo. Poté vypukla aféra kolem únosu Babišova syna a Rovenský rychle udělal interview s prodavačem kol Protopopovem, který Babiše juniora odvezl na Krym. Titulek: Protopopov: Babiše jr. jsem neunesl, staral jsem se o něj jako o bratra. (15. listopadu).

Druhý den už pro Rovenského hovořil sám premiér. Babiš: Nebyla žádná moje snaha syna uklidit, odjel dobrovolně. A o tři dny později, 19. listopadu 2018, vyšel další rozhovor s titulkem: Babiš: Demonstrace mi dodávají sílu. Kvůli aféře se konalo hlasování o nedůvěře vládě, načež Rovenský s Babišem mluvil znovu. Titulek zněl: Babiš: Odchod ze sálu nemám Hamáčkovi za zlé. Skvělá práce, nemyslíte?

Podle deníku Právo bude Rovenský od 1. února působit jako politický poradce Andreje Babiše na Úřadu vlády. Že by svému novému šéfovi doporučil, aby dával rozhovory také dalším redakcím kromě Práva a těch, které mu patří, asi čekat nemůžeme. V Právu totiž Jan Rovenský nebyl zdaleka jediný, kdo exkluzivní interview dostával. Takže úbytek PR prostoru určitě nehrozí. A třeba příště dostane po volbách místo Prchala pusu Rovenský.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]