Novináři měli zákaz zaznamenávat Zemanův příchod. Proč, když je tak fit?

Miloš Zeman na Vítkově v roce 2018 (Zbyněk Pecák)

Miloš Zeman na Vítkově v roce 2018 | FOTO: Zbyněk Pecák

Pražský hrad bude do nekonečna vyprávět báchorky o zdraví hlavy státu, přitom se množí případy, kdy je novinářům zakazováno, aby natáčeli a fotografovali Miloše Zemana, když někam přichází. Stejně tak je znemožněno dokumentovat jeho odchody. Není už konečně čas, aby Jiří Ovčáček udělal výjimku a popravdě přiznal, že má jeho šéf problém?

Když se Miloš Zeman v pátek účastnil výstavy Doteky státnosti, nastala již několikrát novináři zmiňovaná situace. Ochranka zakázala, aby byl z příchodu hlavy státu pořizován jakýkoliv audiovizuální záznam. Pokynem „zandat“ tak bylo přítomným žurnalistům rozkázáno, jak se mají chovat.

Podobná situace se opakuje již poněkolikáté a jediné, co způsobuje, jsou otázky na prezidentovo zdraví. Je totiž zvykem, že pokud se přímo novinářům nezakáže Zemana natáčet, alespoň je viditelnost jeho problémů s chůzí blokována členy ochranky. K tomu došlo i pár hodin po tiskové konferenci, když Zeman s manželkou šli odevzdat své hlasovací lístky.

Monika Babišová ()

Neustálé dohady o prezidentově zdraví jsou nedůstojné a chování Zemanova týmu, včetně jeho ochranky pouze nahrává spekulacím o chatrném stavu hlavy státu. Častá tvrzení o tom, že je prezident fit, podpořená výsledky prapodivných lékařských zpráv, jsou už trapné. To, že je na tom Zeman špatně, přece musí vidět každý na první pohled.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]