Novináři Mf Dnes píší šéfům, že Babiš lhal. „Už noviny neovlivňujte,“ vzkazují

Novinářům vydavatelství Mafra se nelíbí nahrávky dokazující, že Andrej Babiš řídil v Mf Dnes vydávání kompromitujících materiálů na své politické oponenty. Několik z nich dnes dalo výpověď, v novinářských kruzích se hovoří dokonce o tom, že se chystá hromadná výpověď v redakcích. Zatím se na sociálních sítích objevil dopis, kterým novináři apelují na vedení redakcí, na Františka Nachtigalla, jehož jméno Babiš na nahrávce zmínil v té souvislosti, že se novinář má domluvit s ním na zveřejnění některých témat. Dále apelují na samotného Babiše.

Novináři vyzývají výše jmenované, „aby všemi silami zabránili opakování podobné situace a vyloučili jakýkoliv politický vliv na naši práci a obsah novin a zpravodajského webu,“ píší zaměstnanci Mf Dnes a iDnes.cz, konkrétní jména autorů dopisu zatím nejsou známa.

Autoři textu také uvádějí, že Andrej Babiš lhal. „Selhal také Andrej Babiš, který opakovaně prohlásil, že se nebude snažit využít svého vlastnictví k ovlivnění obsahu titulů společnosti Mafra. Z nahrávek vyplývá, že v tomto bodě lhal,“ píší redaktoři a editoři v dopisu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner