Novinářka ČT Nora Fridrichová organizuje sbírku oblečení pro samoživitele. Zájem byl obrovský

Nora Fridrichová (Pavel Hofman, FORUM 24)

Nora Fridrichová | FOTO: Pavel Hofman, FORUM 24

Novinářka a moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová se dlouhodobě angažuje v pomoci samoživitelům. V současné době na mnoho z nich více než dříve dopadají ekonomické problémy, ať už kvůli zavřeným provozům, nebo třeba z důvodu nutnosti zůstávat doma s dítětem, které nechodí do školy. V pátek a v sobotu 5. a 6. března se konalo první kolo sbírky oblečení pro tyto rodiny s názvem Šatník. A zájem byl veliký.

Prostor pro sbírku poskytla pražská Kasárna Karlín. „V našem sále teď nemůžeme promítat ani hrát divadlo – máme ale skvělou náhradu! Kasárna se stanou domovem pro Šatník – pro rodiny samoživitelů. Tento projekt Nory Fridrichové bude vybírat od lidí oblečení, hračky nebo hygienické potřeby a poté je zdarma rozdávat do těchto rodin. První Pražská sbírka pro rodiny samoživitelů začíná v pátek a v sobotu (mezi 10. a 19. hodinou), proto nám neváhejte přinést nepotřebné oblečení, které ještě může posloužit!“ avizovali spoluorganizátoři na sociálních sítích.

„Šaty, oblečení, boty, hračky… Tohle všechno teď vytřídíme,“ shrnula Nora Fridrichová nad hromadami pytlů, které celé dva dny lidé na místo přinášeli. „Moc děkuji, že jste podpořili naši pražskou sbírku, díky,“ dodala moderátorka.

Takhle to v sobotu odpoledne v sále vypadalo:

Sbírka Šatník se bude konat každý pátek a sobotu od 10 do 19 hodin ve vchodu do ulice Prvního pluku 2 v pražském Karlíně. Je možné přinést oblečení, sportovní vybavení, hračky, drogistické zboží nebo školní potřeby. Všechno bude využito pro rodiny samoživitelů.

Nora Fridrichová pomáhá rodičům, kteří na starost o děti zůstali sami. Pomáhá jim dlouhodobě. Spolupracuje na tom s různými společnostmi a tisícům dětí se podařilo zajistit například notebooky nebo modemy a SIM karty pro distanční výuku. Samoživitelům také obstarává potraviny díky službám, které nákupy doručují domů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner