NOVINKA: Havel, Klaus, Zeman. Kupte si jedinečnou knihu s jejich paralelními životopisy

()

Na e-shopu FORUM můžete nyní zakoupit novou knihu Lubomíra Kopečka „Hodný, zlý a ošklivý? Havel, Klaus a Zeman“. Jedná se o jedinečně zpracované životopisy. V této čtivé publikaci můžete paralelně sledovat osudy všech tří velkých postav novodobé české historie. Objednejte si ji ještě dnes!

Václav Havel, Václav Klaus a Miloš Zeman. Trojice, která významně ovlivnila vývoj v naší zemi. Při pohledu na dějiny uplynulých desetiletí nevidíme nikoho, kdo by se jim vyrovnal hloubkou stopy, již po sobě zanechal.

Zdaleka nejde jen o jejich prezidentskou roli, všichni tři tvořili moderní českou historii i předtím. Jejich činy a rozhodnutí často stály u zlomových okamžiků a určovaly politické směřování. Jen o málo postavách polistopadového vývoje se vede už přes třicet let tak intenzivní polemika jako o každém z nich.

KNIHU OBJEDNÁVEJTE ZDE 

Text této knihy je unikátní v tom, že sleduje osudy Havla, Klause a Zemana souběžně. Nabízí tak příležitost nejenom pochopit, co stálo v pozadí jejich kroků, ale také umožňuje tuto trojici z různých úhlů srovnávat. Zvláštní pozornost je věnována jejich vzájemnému stýkání a potýkání, jež se silně obtiskly do posledních desetiletí české politiky.

Kniha detailně a otevřeně přibližuje odlišný charakter vůdcovství, které v klíčové době politické a ekonomické transformace ztělesňovali. Nevyhýbá se ani osobním a rodinným charakteristikám či intimním vztahům, jež je ovlivňovaly. Atmosféru jejich životů dokreslují dobové fotografie.

Lubomír Kopeček (1975) je profesorem politologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi se už věnoval v biografiích, na které tato kniha volně navazuje. Hlavní oblastí jeho zájmu je minulost a současnost české politiky a srovnávací politologie.

Je autorem a spoluautorem mnoha odborných a popularizačních knih jako například Éra nevinnosti. Česká politika 1989–1997 (Barrister & Principal 2010) nebo The Rise of Entrepreneurial Parties in European Politics (s Vítem Hlouškem a Petrou Vodovou, Palgrave Macmillan 2020). Pravidelně komentuje českou politiku v médiích a účastní se televizních i rozhlasových debat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články