Novinka na trhu. Poličan od Babiše s plastovou fólií místo masa

()

Další podivný výrobek z masokombinátu ministra Andreje Babiše odhalili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce v pražském Penny Marketu. Šlo o Poličan s fólií.

„Na řezu výrobku byly patrné cizí modré částečky o velikosti do 4 mm. Pravděpodobně se jednalo o plastovou fólii. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud je kontaminována cizorodými nebo jinými látkami,“ stojí ve stanovisku Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

Půlkilový výrobek pocházel ze společnosti Krahulík-MASOZÁVOD Krahulčí, a.s., který vlastní Andrej Babiš. Salám měl trvanlivost do 24.12.2016.

(SZPI)

Nejde zdaleka o první problém s výrobky ministra financí. Inspektoři upozornili v letošním roce na několik plesnivých uzenin. V minulosti zákazníci našli v jednom z výrobků dokonce část injekční jehly.

Pokud nepatříte mezi fanoušky Andreje Babiše a chcete se vyhnout výrobkům jeho firem, zde je seznam většiny potravinářských značek, které v distribuci Andrej Babiš používá: Uzeniny a maso: Krahulík, Maso Planá, Vysočina Hodice, Kmotr, Kostelecké uzeniny, Vodňanské kuře, Hyza, Animalco. Lahůdky: Procházka, Papei, stánky s rychlým občerstvením Parky’s, mléčné výrobky: Tatra, Olma, Mlékárna Hlinsko, pečivo: Penam, mražené pečivo: Pro Frost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]