Kniha o prezidentském kandidátovi: Pavel Fischer vypráví. O spolupráci s Havlem, zahraniční politice i nemoci syna

()

Na e-shopu FORUM najdete další zajímavou knihu. Jedná se o rozhovor se senátorem a někdejším kandidátem na prezidenta Pavlem Fischerem. Jedinečnou – a mnohdy osobní zpověď objednávejte ZDE – a neváhejte, mizí rychle!

Rozhovor spisovatelky Aleny Ježkové a senátora Pavla Fischera, někdejších spolužáků z vysoké školy. Fischer se z pozice senátora vyslovuje k aktuálním tématům naší doby. Díky osmileté práci pro Václava Havla přináší unikátní svědectví o zákulisí prezidentské kanceláře a vzpomíná na práci ve Francii a Monaku, kde působil jako velvyslanec. Otevřeně mluví o rodinném životě a nemoci nejstaršího syna. Dynamický rozhovor doplňuje množství fotografií z prostředí Pražského hradu, pobytu ve Francii, prezidentské kampaně a Fischerova soukromí. Fischer je momentálně senátorem, působí jako předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost.

Alena Ježková vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor čeština a pedagogika (1989), a doktorské studium na VŠUP v oboru teorie výtvarných umění (2007). Působila jako nezávislá publicistka, posléze pracovala šest let v pozici reportérky, editorky a zástupkyně šéfredaktora týdeníku Reflex. V letech 2000–2002 zastávala funkci ředitelky Odboru public relations Magistrátu hl. m. Prahy. V této pozici iniciovala mezinárodní soutěž na dodnes užívané logo hl. m. Prahy. Posléze působila na řídících pozicích v PR a komunikačních agenturách REGTIME a AMI Corporate Design. V prezidentských volbách 2018 zastávala pozici tiskové mluvčí a mediální poradkyně kandidáta Pavla Fischera. Je autorkou více než dvou desítek knih většinou zaměřených na popularizaci historie pro děti i dospělé. V letech 2014–2018 působila jako zastupitelka městské části Praha 1. Spolupracuje s projektem Celé Česko čte dětem a je také ambasadorkou charitativního projektu Čtení pomáhá. Je dlouholetou patronkou knihovny v Kamenici nad Lipou.

Na e-shopu FORUM najdete dobré knihy o politice, historii a společnosti. Momentálně přinášíme také novinku Fakta a lži o komunismu z produkce spolku Free Czech Media. Nákupem knih podpoříte nezávislou žurnalistiku, za kterou nestojí žádný oligarcha!